Домашнє господарство // все про сад та город
помідор

Коли сіяти помідори (томати) на розсаду в 2024 році: сроки висіву у теплицю та грунт

| 0 comments

Деякі вважають за краще купувати розсаду на ринку, щоб не возитися з нею. Однак в цьому випадку не можна бути впевненим, що вам пропонують саме потрібний сорт. Та й в якості своєї розсади можна бути впевненим на всі 100 відсотків. То ж подивимось коли сіяти помідори.

Сприятливі дні для розсади за місячним календарем у 2024 році

За календарем можна визначити кращі посадочні дні, відповідні не тільки для такої роботи, але і вдалі для майбутнього врожаю.

Щоб врахувати місячний вплив, можна орієнтуватися на спеціальні таблиці, уточнюючі коли сіяти томати на розсаду в 2023 році. Якщо в них вказуються і бажані періоди інших робіт, то це ще зручніше для городників, контролюючих фази Місяця.

Місячний календар городника на 2024 рік для томатів

01-03.02 Зростаючий Пророщування насіння, посів, підживлення. Підготовчі роботи з землею.
06-07.02 Зростаючий Полив, посів та інші роботи з насінням. Земельні роботи, включаючи розпушування.
19-20.02 Спадаючий Замочування насіння, складання календаря посіву та пересадки. Розпушування грунту. Підготовчі роботи з землею.
28-29.02 Зростаючий Посів томатів, перців і т.д. Полив і внесення добрив. Листова підгодівля, пікіровка. Розпушування і інша робота з землею, крім пікіровки.
04-06.03 Зростаючий Полив, посів, коренева і листова підгодівля. Пікіровка. Розпушування, підготовка грунту до посадки.
11-12.03 Спадаючий Робота з землею, посадка тепличного редису. Внесення добрив. Розпушування і пересадка.
13-14.03 Спадаючий Підживлення розсади і багаторічних насаджень. Земельні роботи. Пікіровка, пересадка.
17-18.03 Спадаючий Ранній посів коренеплодів у відкритий грунт. Посів редиски в теплиці. Полив і добриво. Пікіровка.
27-28.03 Зростаючий Посів насіння, робота з розсадою, включаючи пікіровку і пересадку. Внесення добрив, розпушування та прополювання.

Також бажано не забувати про те, що на підсумкову якість розсади та сам урожай впливають не тільки сприятливі дні посіву, але і безліч інших умов. Зокрема потрібно пам’ятати про правильний догляд, тоді навіть томати, посаджені в невдалий день, зможуть дати непоганий урожай. Навіть високосний рік не в силах вплинути на якість розсади, хоча деякі стверджують, що необхідно садити трохи більше рослин, тому що їх врожайність буде нижче звичайного.помідор

Вибираючи час коли садити помідори на розсаду в 2024 році, можна орієнтуватися на фази місяця або інструкції на пакетику з насінням, але краще використовувати для цього досвід сусідів, коректуючи під свої умови. При цьому важливо не забувати про різницю термінів посіву помідорів для вирощування в теплиці і в грунті без укриття.

Несприятливі дні для посіву томатів на розсаду в 2024 році

Часто ті, хто заперечує дію Місяця на рослини, стверджують, що і без місячного календаря їм вдалося виростити багатий урожай. У таких випадках, швидше за все, насіння все ж були посаджені в сприятливий день, а людина просто не знала про це.

Несприятливі дні у 2024 році, коли насіння сіяти не можна.

Січень – 6 і 21.
Лютий – 5 і 19.
Березень – 6 і 21.
Квітень – 5 і 19.
Травень – 5 і 19.
Червень – 3 і 17.

Посадка томатів по місяцях у 2024 році

При плануванні врожаю рекомендується скласти календар посіву помідорів. За день до посадки в грунт насіння потрібно потримати в теплій воді. Найоптимальнішими числами посадки розсади є дні при зростаючому місяці. Саме в цей час соки рослини рухаються вгору.

Лютий
Перш ніж висівати саджанці в грунт або теплицю, їх необхідно виростити. Посів помідорів в лютому 2023 року здійснюється в наступних числах:

6 і 8 лютого;
11,12 числа, також 13 аж до 13:00 дня;
15,16 лютого;
24,25,26 числа.

Березень
У березні прокидається дерева, починає прогріватися грунт, збільшується світловий день. Для вирощування сіянців краще вибрати такі дні:

1 число;
17,18,19,20;
24,25,26,27,28 числа.

Всі досвідчені городники знають, що засівати насіння томатів необхідно за місячним календарем. Зараз продають різні варіанти, в яких вказуються сприятливі дин. Крім того, необхідно обзавестися якісним посадковим матеріалом. Якщо застосовувати погані насіння, урожай вийде слабким, або молода рослина зовсім загине, не встигнувши дати плодів. Потім потрібно подбати про хороше грунті. Його купують в магазинах або готують в домашніх умовах. У грунті повинен міститися торф, перегній, дернова суміш. Також ретельно підбирають ємність для посадки насіння. Використовують спеціальні ящики для саджанців, паперові горщики. Городникам варто пам’ятати, що для дозрівання томатів необхідно 2 місяці. Виходячи з цього терміну, розраховують час посадки матеріалу на розсаду для подальшої пікіровки в грунт або теплицю.

Посадка помідор на розсаду в 2024 році

У класичному способі підготовлені насіння висівають в загальний ящик з подальшою пікіровкою, але існує маса варіантів, в тому числі і без використання грунту на першому етапі. У будь-якому випадку, завдання – виростити до кінця весни міцні кущики помідорної розсади, здатні без проблем прижитися на новому місці після пересадки.

У помідорів насіння не найменші, вони досить легко сходять, тому і сіють їх не дуже мілко. В який б посуд їх ні сіяли, глибина закладення становить 1,0-1,5 см. Більш глибокий посів може затримати сходи, а при ммількому насіння можуть оголитися навіть при самому акуратному поливі.

Прийнято трохи глибше сіяти насіння високорослих сортів, а для карликових глибина може бути і всього 8 мм. Крім того, звичайно, ці цифри залежать і від щільності ґрунту: адже через пісочок паростку пробитися легше, ніж через глину.

Через 10-12 днів (а можливо, і раніше) у сіянців намітяться справжні листочки. У цей момент або ще через кілька днів розсаду пікірують в окремі горщики або більш просторий ящик.помідор

Пікіровка – досить бажаний етап у вирощуванні помідорної розсади. За пару годин до операції сіянці добре поливають. У нових ємностях олівцем проробляють лунки, в які поміщають викопані будь-яким іграшковим інструментом мініатюрні сіянці. Якщо вони викопуються з грудкою землі – добре, якщо ні – не страшно, помідори приживаються на новому місці прекрасно. Перед приміщенням сеянца в лунку у нього треба трохи прищипнуть центральний корінець (якщо дуже довгий – можна і наполовину). Розсаду при цьому саджають так, щоб сім’ядольні листочки знаходилися над самою поверхнею грунту.

Розсаду на новому місці акуратно обжимають пальцями, щоб не залишалося порожнеч в грунті, добре поливають і на пару днів ставлять в півтінь, після чого повертають в звичайні умови освітленості і тепла.

Терміни посадки для теплиці

При тепличному вирощуванні існує важливий нюанс: якщо разом посадити ранньостиглі і пізньостиглі сорти, то потім городник буде знімати урожай одночасно. Також розглядають особливості конструкції. Якщо в ній мало світла і неприйнятна температура, то паростки можуть застигнути.

Далі слід з’ясувати, коли можна садити розсаду помідорів для теплиці за календарем. При виборі термінів засівання овочів потрібно враховувати період дозрівання сорту.

Якщо ранні і пізні види посадити в один час, згодом господар буде безперервно знімати урожай.

Для посадки томатів в теплицю в Україні орієнтуються на те, що рослини повинні бути готовими до кінця квітня 2023 року. У календар посадок розсади помідорів треба внести запис кінець січня-початок лютого.

Якщо теплиця виготовлена ​​з полікарбонату, то сіяти культуру можна в першу декаду квітня. Якщо вона виконана з плівки або іншого нетривкого матеріалу, то процес переносять на 2 тижні вперед. Здійснювати висадку томатів в березні 2023 року можна за умови, що теплиця забезпечена підігрівом.

Досвідчені городники керуються простим правилом: насінню для дозрівання потрібно 60 днів. Потім можна підбирати відповідний період для їх висадки в теплицю або грунт.

Для відкритого грунту

Посадку помідорів на розсаду за календарем краще здійснювати при зростаючому місяці. Чим ближче до повні, тим більше корисних елементів накопичиться в наземної частини рослини. В цей час пікіровка переноситься добре, коріння не страждають

У календар посадок помідорів на 2023 рік необхідно внести наступні дні:

23 травня;
8,9 травня;
15,16,17,18 травня.
Городники рекомендують висаджувати томати після білокачанної, цвітної капусти, гарбуза, огірків, моркви, кабачків.

В Україні томати, призначені для вирощування в грунті, висівають в березні 2023 року.

При вирощуванні паростків на відкритому грунті іноді виникають проблеми, які пов’язані з термінами пікіровки. Якщо посадити в грунт рано, це може призвести до вимиранням рослин через заморозки. Раніше пікірування призведе до того, що восени господар буде знімати незрілі плоди, оскільки часу на дозрівання не вистачить. Також враховуються райони.

Грунт для молодих рослин готують за тиждень до безпосередньої висадки за календарем. Грунт розпушують, підживлюють. Якщо восени не вносили поживні речовини, то навесні кладуть органіку. Томати добре приймають суперфосфат і сірчанокислий калій. Якщо в землі підвищена кислотність, вносять деревну золу.

Паростки необхідно розміщувати в шаховому порядку. Відстань між кущами має скласти 35 см для низькорослих томатів і 80 см для високих сортів.

Через 3-4 дні саджанці підв’язують до вертикальної паличці. Після повної адаптації їх починають підгортати у міру потреби.

Не можна переносити паростки в грунт до середини квітня 2023 року і після настання червня. В останньому випадку буде занадто пізно, вибрані сорти не встигнуть встигнути до осінніх морозів. Для посадки сіянців в грунт за календарем вибирають час наростання місяця. Але це не завжди працює, оскільки іноді період пересаджування підійшов, а місяць знаходиться не в підходящої фазі.Помідор

Основний показник, за яким визначають готовність грунту прийняти сіянці – це її температура. У день пересадки вона повинна досягати від +15 градусів і вище. Її вимірюють на глибині, на яку входить штик лопати, близько 20 см. Саме на таку відстань від поверхні садять рослини.

Залежно від вибору сорту для посіву, термін дозрівання в розсадний період може тривати:

для ранніх сортів – близько 45 днів по календарю;
середньостиглі види близько 60 днів;
пізні плоди ростуть будинки близько 80 днів.

Підготовка насіння томатів

Повний цикл підготовки насіння включає в себе наступні операції:

Калібрування. Виконується збовтуванням насіння в 3% -му розчині кухонної солі. Ті насіння, що не потонули через 5-7 хвилин, краще не садити. Після цього купання добре насіння треба промити водою.
Оскільки насіння не дуже дрібні, можлива і первинна ручна калібрування
Знезараження. Проводиться протягом 20-25 хвилин в міцному розчині перманганату калію, після чого насіння промиваються водою.
Для знезараження насіння будь-яких овочів розчин марганцівки роблять міцним, темно-фіолетового кольору
Замочування до прокльовування. Насіння тримають у вологому ганчірочці, поки деякі з них не покажуть мініатюрні корінці.
Через 1-3 дні після замочування вже можуть з’явитися довгі корінці: зображені на фото насіння вже страшнувато відправляти в холодильник, але, швидше за все, вони там виживуть і загартується
Загартування. Коли кілька насінин проклюнеться, ганчірочку з усім насінням відправляють до холодильника на 2-3 дні. Бажано їх звідти періодично діставати на 2-3 години і класти назад.
Крім цих, традиційних, операцій, деякі любителі замочують насіння і в розчинах різних адаптогенів, наприклад, в розбавленому соку столітника. Ця операція дуже корисна для примхливих баклажанів, але можна обробити таким чином і насіння помідорів, гірше не буде.

Догляд за розсадою помідор

Найскладнішими в вирощуванні розсади помідорів є перші 5-6 днів після сходів. Якщо в цей час не знизити температуру і не дати максимальне світло, сіянці швидко витягуються і стають непридатними. Далі, якщо все пройшло вдало, великих проблем не виникає. Розсаду тримають при кімнатній температурі, періодично помірно поливають теплою водою (25-30С) і, якщо підвіконня дивиться не на південь, трохи досвічують люмінесцентними лампами або діодними світильниками.

При хорошій якості грунту можна обійтися і без підживлення, але якщо розсада росте погано, підгодівлю дають. Це роблять через тиждень після пікіровки і, можливо, за 12-15 днів до висадки розсади в грунт. Використовують будь-яке комплексне мінеральне добриво, відповідно до інструкції на упаковці. Достатнім може виявитися навіть настій деревної золи.

За два тижні до висадки в грядку розсаду гартують, ненадовго виносячи на балкон, якщо зовнішня температура не нижче 12С. Поступово привчають помідори і до нестачі вологи в грунті. Готова до висадки розсада не повинна бути довгою і блідою. Хороша розсада кремезна, з темно-зеленими потужним листям на товстому короткому стеблі.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->