Домашнє господарство

Сад та город

Місячний посівний календар на лютий 2018 року

Місячний посівний календар на лютий місяць 2018 року по Україні із врахуванням знаку зодіаку Місяця, фаз Місяця, положення Місяця в знаках Зодіаку, а також з порадами для садівників і городників.
Лютий – останній місяць календарної зими. Поступово роботи в саду стає більше. Хоч місяць і короткий, але що він нам приготував невідомо. Прихід весни вже скоро і треба правильно до цього підготуватися. Для початку скласти план робіт, щоб нічого не пропустити і все встигнути. Основними роботами залишається: прибирання снігу і звільнення пагонів дерев і кущів від засніжених насипів, під якими вони можуть поламатися, залучення і підгодівля пернатих друзів, перевірка складів зимуючих культур, обстеження саду на наявність шкідників, перші посіви. Щоб всі роботи пішли на користь, їх краще виконувати за місячним календарем.

1 лютого – спадаючий Місяць у Леві. Боротьба зі шкідниками. Прибирання снігу з дахів теплиць. Ревізія садового інструменту.

2 лютого – спадаючий Місяць в Діві. Знищення шкідливих комах. Полив кімнатних рослин. Інвентаризація та придбання насіння.

3 лютого – спадаючий Місяць в Діві. Протруювання саду від шкідників. Полив сходів розсади. Поповнення годівниць.

4 лютого – спадаючий Місяць у Терезах. Відлякування зайців на ділянці. Очищення кори дерев від лишайників і моху. Ущільнення снігу біля чагарників.

5 лютого – спадаючий Місяць у Терезах. Посів редьки, редиски, дайкона. Придбання добрив для майбутнього сезону. Відновлення побілки дерев.

Читайте також: Правильний сівозміну і сумісність рослин

6 лютого – спадаючий Місяць в Скорпіоні. Пікіровка овочевих сходів. Додаткове утеплення пристовбурових кіл. Наповнення теплиць снігом.

7 лютого – третя чверть Місяця в Скорпіоні. Висів дрібних коренеплодів. Пересадка кімнатних рослин. Ремонт снігоприбиральних інструментів.

8 лютого – спадаючий Місяць в Скорпіоні. Посів дайкона, редиски, редьки. Закладка компосту в ями. Пікіровка сходів рослин.

9 лютого – спадаючий Місяць у Стрільці. Підготовка компостних куп. Боротьба з гризунами на ділянці. Огляд дерев на наявність пошкоджень.

10 лютого – спадаючий Місяць у Стрільці. Висів редьки, дайкона, редиски. Присипання снігом грядок з озимим часником. Стратифікація насіння.

11 лютого – спадаючий Місяць у Козерозі. Посів дрібних коренеплодів. Пророщування бульбових багаторічних квітів. Створення додаткового укриття для молодих дерев від весняного сонця.

12 лютого – спадаючий Місяць у Козерозі. Посадка редису, дайкона, редьки. Виготовлення ловчих поясів для шкідників. Виявлення морозобоїн і їх лікування.

13 лютого – спадаючий Місяць у Козерозі. Заповнення снігом вільних ємностей. Купівля нового інвентарю та техніки. Заготівля опор.

14 лютого – спадаючий Місяць у Водолії. Обприскування дерев від шкідників. Ремонт огорож. Прикормка птахів.

15 лютого – спадаючий Місяць у Водолії. Виявлення та знищення гнізд шкідників. Придбання відсутніх насіння. Поширення друкованої продукції.

16 лютого – Молодик в Рибах. У цю добу небажано працювати в городі або саду.

17 лютого – зростаючий Місяць у Рибах. Посів солодкого перцю, зелені і салату, однорічних квітів. Закладка компостних куп. Пікіровка саджанців рослин у великі ємності.

18 лютого – зростаючий Місяць у Рибах. Посадка солодкого перцю, баклажанів, томатів, однорічних і багаторічних квітів. Висадка кімнатних квітучих рослин. Обтрушування снігу з гілок дерев і чагарників.

19 лютого – зростаючий Місяць в Овні. Полив тепличних сходів. Перевірка овочів в сховище. Закладка на стратифікацію насіння.

20 лютого – зростаючий Місяць в Овні. Оранка, культивування, підгортання і розпушування грунту. Зрошення декоративно-листяних кімнатних рослин. Купівля насіння овочевих культур.

21 лютого – зростаючий Місяць у Тельці. Висів салату, зелені, баклажанів, багаторічних квітів. Обрізка пагонів і гілок. Підгодовування пернатих.

22 лютого – зростаючий Місяць у Тельці. Висадка солодкого перцю, томатів, однорічних квітів. Обрізка гілок і пагонів. Чистка доріжок від снігу.

23 лютого – перша чверть в Близнюках. Оранка, підгортання культивування та розпушування грунту. Заготівля матеріалу для компосту. Полив підросла розсади. Купівля нових сортів культур.

24 лютого – зростаючий Місяць у Близнюках. Підготовка компостних ям. Поповнення запасів матеріалу для розбивки парників. Підготовка садових маркерів і табличок. Планування нових посадок дерев.

25 лютого – зростаючий Місяць у Раку. Висадка огірків, салату і зелені, томатів, баклажанів, багаторічних квітів. Пересадка прикореневих відростків кімнатних рослин. Установка снігозатримувальних бар’єрів.

26 лютого – зростаючий Місяць у Раку. Посадка огірків, томатів, солодкого перцю, однорічних квітів. Культивування, оранка, розпушування і підгортання ґрунту. Пікіровка сходів однорічних квітів.

27 лютого – зростаючий Місяць у Леві. Полив і заготівля насіння кімнатних квітів. Підготовка теплиць до посадкам. Залучення птахів на ділянку.

28 лютого – зростаючий Місяць у Леві. Зрошення з’явилися сходів. Ремонт техніки. Забезпечення додатково вентиляцією підвалів і погребів.

 

Благополучні дні для посіву в лютому:

Огірки – 25, 26

Зелень, салат – 17, 21, 25

Помідори – 18, 22, 25-26

Перець солодкий – 17-18, 22, 26

Баклажани – 18, 21, 25

Редиска , редька, дайкон – 5, 7, 8, 10, 11, 12

Однолітні квіти – 17- 18, 22, 26

Багатолітні з насіння – 18, 21, 25.

Також ви можете подивитись календар на 2018 рік.

Rating: 4.3/5. From 3 votes.
Please wait...

Всі права захищені. Copyright StarHouse © 2016.

ВВЕРХ
Яндекс.Метрика