Домашнє господарство

Сад та город

Місячний посівний календар на лютий 2019 року

Місячний посівний календар на лютий місяць 2019 року по Україні із врахуванням знаку зодіаку Місяця, фаз Місяця, положення Місяця в знаках Зодіаку, а також з порадами для садівників і городників.

Лютий – останній місяць календарної зими. Поступово роботи в саду стає більше. Хоч місяць і короткий, але що він нам приготував невідомо. Прихід весни вже скоро і треба правильно до цього підготуватися.

Для початку скласти план робіт, щоб нічого не пропустити і все встигнути. Основними роботами залишається: прибирання снігу і звільнення пагонів дерев і кущів від засніжених насипів, під якими вони можуть поламатися, залучення і підгодівля пернатих друзів, перевірка складів зимуючих культур, обстеження саду на наявність шкідників, перші посіви. Щоб всі роботи пішли на користь, їх краще виконувати за місячним календарем.

1 лютого – спадаючий Місяць у Козерозі. Висадка дрібних коренеплодів. Прикорм пернатих. Струшіваніе снігу з гілок дерев.

2 лютого – спадаючий Місяць у Козерозі. Ремонт садового інвентарю. Перевірка сховищ на наявність гнилей. Розстановка пасток від дрібних гризунів.

3 лютого – спадаючий Місяць у Козерозі. Посадка дрібних коренеплодів. Знищення гнізд шкідників. Накидання снігу в вільні ємності.

4 лютого – спадаючий Місяць у Водолії. Перекопка грунту. Полив кімнатних рослин. Виготовлення нових годівниць.

5 лютого – Молодик у Водолії. Непотрібний день для робіт на ділянці.

6 лютого – зростаючий Місяць у Рибах. Висадка огірків, томатів, солодкого перцю, квасолі, гороху, багаторічних з насіння. Санітарна обрізка гілок. Чистка доріжок від снігу.

7 лютого – зростаючий Місяць у Рибах. Посадка зелені, салату, баклажанів, кабачків, патисонів, гарбуза, однорічних квітів. Посів насіння на розсаду. Ремонт садової техніки.

8 лютого – зростаючий Місяць у Рибах. Висадка огірків, томатів, баклажанів, кабачків, патисонів, гарбуза, багаторічних з насіння. Обрізка сухих і уражених гілок. Очищення дахів теплиць від снігу.

9 лютого – зростаючий Місяць в Овні. Закладка компосту. Полив сходів. Підгодовування птахів.

10 лютого – зростаючий Місяць в Овні. Перекопка грунту в теплиці. Закупівля необхідного насіння. Провітрювання сховищ.

11 лютого – зростаючий Місяць у Тельці. Посадка зелені, салату, томатів, солодкого перцю, баклажанів, квасолі, гороху, однорічних квітів. Ремонт годівниць. Придбання добрив.

12 лютого – зростаючий Місяць у Тельці. Висадка огірків, солодкого перцю, кабачків, патисонів, гарбуза, квасолі, гороху, багаторічних з насіння. Наповнення теплиць снігом. Заточка інвентарю.

13 лютого – перша чверть у Тельці. Посадка огірків, зелені, салату, томатів, баклажанів, однорічних квітів. Обрізка гілок пошкоджених морозом. Розкладання принад для дрібних гризунів.

14 лютого – зростаючий Місяць у Близнюках. Розпушування грунту в теплиці. Полив кімнатних рослин. Підживлення птахів.

15 лютого – зростаючий Місяць у Близнюках. Закладка компосту. Купівля нових сортів овочевого насіння. Перевірка живців в сховищах.

16 лютого – зростаючий Місяць у Раку. Висадка огірків, томатів, кабачків, патисонів, гарбуза, однорічних квітів. Висів насіння на розсаду. Чистка доріжок від снігу.

17 лютого – зростаючий Місяць у Раку. Посадка огірків, зелені, салату, солодкого перцю, баклажанів, кабачків, патисонів, гарбуза, квасолі, гороху, багаторічних з насіння. Висів насіння кімнатної зелені. Купівля садової техніки.

18 лютого – зростаючий Місяць у Леві. Закладка компосту в купи. Закупівля відсутніх насіння. Ремонт годівниць.

19 лютого – Повний місяць у Леві. Всі роботи на земельній ділянці відкладіть на наступний день.

20 лютого – спадаючий Місяць в Діві. Закладка компосту. Полив сходів в теплиці. Присипання пристовбурних кіл снігом.

21 лютого – спадаючий Місяць в Діві. Перекопка грунту. Закупівля необхідного насіння. Провітрювання місць зберігання овочів.

22 лютого – спадаючий Місяць у Терезах. Знищення гнізд шкідників, які пережили морози. Купівля нового інструменту. Стратифікація насіння.

23 лютого – спадаючий Місяць у Терезах. Висадка дрібних коренеплодів. Побілка стовбурів дерев.

24 лютого – спадаючий Місяць в Скорпіоні. Струшіваніе снігу з гілок дерев. Ремонт садової техніки. Закупівля добрив і засобів захисту.

25 лютого – спадаючий Місяць в Скорпіоні. Посадка дрібних коренеплодів. Огляд присадибних будівель на наявність слідів гризунів. Втоптування снігу на грядках.

26 лютого – третя чверть в Стрільці. Обприскування дерев від шкідників. Чистка снігу. Перевірка насіння на схожість.

27 лютого – спадаючий Місяць у Стрільці. Висадка дрібних коренеплодів. Підживлення птахів. Збір сміття залишився з осені.

28 лютого – спадаючий Місяць у Козерозі. Посадка дрібних коренеплодів. Протруювання шкідників. Перевірка в сховище цибулинних квітів на предмет гнилі.

 

Сприятливі дні для посіву в лютому:

Огірки – 6, 83, 12, 13, 16, 17.

Зелень, салат – 7, 11, 13, 17.

Помідори – 6, 8, 11, 13, 16.

Перець солодкий – 6, 11, 12, 17.

Баклажани – 7, 8, 11, 13, 17.

Кабачки, патисони, гарбуз – 7, 8, 12, 16 17.

Редис, редька, дайкон – 1, 3, 23, 25, 27, 28.

Квасоля, горох, боби – 6, 11, 12, 17.

Однорічні квіти – 7, 11, 13, 16.

Багаторічні з насіння – 6, 8, 12, 17.

 

Rating: 4.5/5. From 4 votes.
Please wait...

Всі права захищені. Copyright StarHouse © 2016-2018.

ВВЕРХ
Яндекс.Метрика