Домашнє господарство // все про сад та город

Місячний посівний календар на березень 2019

Місячний посівний календар на березень місяць 2019 року по Україні із врахуванням знаку зодіаку Місяця, фаз Місяця, положення Місяця в знаках Зодіаку, а також з порадами для садівників і городників.
[ads1]
Березень – перший місяць довгоочікуваної весни. Роботи в саду набирають обертів. І не забуваємо вдома працювати на благо майбутнього врожаю, вирощуючи різну розсаду. Найважливішим залишається все вчасно встигнути зробити, щоб в період активних посівів і робіт справи йшли рівно і по черзі.

Першою справою є обхід саду і оцінка пережитої зими. Надаємо необхідну допомогу деревам і рослинам, які постраждали від заморозків і першого весняного пекучого сонця. Заодно можна провести весняну обрізку саду. Продовжуємо роботи по захисту дерев від сонячних опіків, несподіваних морозів, зрощувати поламані гілки, відганяє гризунів, робимо ловчі пояси від шкідників, лікуємо хвороби, не забуваємо про догляд за теплицями і розсадою.

Певний вид робіт, посів овочів і квітів краще проводити в сприятливий для цього день. У цьому нам допоможе місячний посівний календар садівника і городника на березень 2019.

1 березня – спадаючий Місяць у Козерозі. Висадка дрібних коренеплодів. Провітрювання сховищ. Споруда шпаківень.

2 березня – спадаючий Місяць у Козерозі. Посадка моркви, буряка. Обробка дерев інсектицидами. Підгодовування пернатих.

3 березня – спадаючий Місяць у Водолії. Добриво органікою овочевих культур. Закладка залишків в компостні ями. Придбання насіння нових сортів.

4 березня – спадаючий Місяць у Водолії. Внесення мінеральних добрив під ягідні чагарники. Прополювання грядок. Зрошення сходів.

5 березня – спадаючий Місяць в Рибах. Висадка дрібних коренеплодів, буряків, петрушки кореневої, моркви. Обробка від шкідників. Купівля садового інвентарю.

6 березня – Молодик в Рибах. Несприятливий день для робіт в саду і городі.

7 березня – зростаючий Місяць у Рибах. Посадка огірків, бобових, перцю солодкого, капусти білокачанної, червонокачанної, кольорової, багаторічних квітів, цибулинних і бульбоцибульних квітів. Обрізка пагонів. Щеплення живців.

8 березня – зростаючий Місяць в Овні. Добриво мінеральними сполуками культур. Перекопка грунту. Закладка органічних залишків в компостну яму. Крапельний полив кімнатних рослин.

9 березня – зростаючий Місяць в Овні. Внесення органіки під чагарники. Проріджування сходів. Закупівля необхідного насіння.

10 березня – зростаючий Місяць у Тельці. Висадка салату, зелені, баклажанів, томатів, плодових дерев, однорічних квітів. Пікіровка розсади, яка зійшла. Ремонт присадибних будівель.

Читайте також: Обробка саду навесні від шкідників залізним купоросом

11 березня – зростаючий Місяць у Тельці. Посадка патисонів, томатів, кабачків, червонокачанної капусти, гарбуза, огірків, бобових, плодових кущів, багаторічних квітів. Обрізка пошкоджених гілок. Розпушування не розтануло снігу.

12 березня – зростаючий Місяць у Тельці. Висадка зелені, перцю солодкого, салату, баклажанів, патисонів, капусти кольоровий, білокачанної, кабачків, гарбуза, однорічних, цибулинних і бульбоцибульних квітів, плодових дерев. Окуліровка дерев. Пересадка багаторічних чагарників.

13 березня – зростаючий Місяць у Близнюках. Підживлення органічними добривами рослин. Закладка залишків в компостну купу. Полив культур в теплиці. Перекопка грунту.

14 березня – перша чверть в Близнюках. Добриво мінеральними сполуками дерев. Культивування грунту. Закупівля насіння.

15 березня – зростаючий Місяць у Раку. Посадка томатів, кабачків, перцю солодкого, патисонів, огірків, гарбуза, однорічних, цибулинних і бульбоцибульних квітів, капусти білокачанної, кольоровий, плодових дерев і кущів. Санітарна обрізка пагонів. Щеплення живців до плодовим деревам.

16 березня – зростаючий Місяць у Раку. Висадка салату, огірків, томатів, зелені, баклажанів, червонокачанної капусти, бобових, багаторічних, цибулинних і бульбоцибульних квітів, плодових дерев і чагарників. Видалення пошкоджених гілок. Пікіровка розсади.

17 березня – зростаючий Місяць у Леві. Добриво органікою рослин. Підготовка компостних ям. Зволоження грунту під овочевими культурами. Перекопка грядок. Закупівля насіння нових сортів овочів.

18 березня – зростаючий Місяць у Леві. Підживлення мінеральними добривами. Розпушування грунту на ділянці. Заточка садового інвентарю.

19 березня – зростаючий Місяць у Діві. Викопка нових ям для компосту. Розпушування грунту під ягідними культурами. Купівля садового інвентарю.

20 березня – зростаючий Місяць у Діві. Підживлення органікою культур. Зрошення рослин. Купівля насіння квітів.

21 березня – Повний місяць у Терезах. Будь-які роботи відкладіть на інший день.

22 березня – спадаючий Місяць у Терезах. Посадка буряків, моркви, петрушки кореневої. Купівля шпаківень. Додатковий захист стовбурів дерев від опіків.

23 березня – спадаючий Місяць в Скорпіоні. Висадка дрібних коренеплодів. Обприскування культур від шкідників. Відлякування гризунів з ділянки.

[ads3]

24 березня – спадаючий Місяць в Скорпіоні. Посадка моркви, буряка. Проведення стратифікації насіння квітів. Оновлення забору.

25 березня – спадаючий Місяць у Стрільці. Висадка дрібних коренеплодів, петрушки кореневої. Ремонт садової техніки. Підготовка грядок до посіву.

26 березня – спадаючий Місяць у Стрільці. Посадка буряків, моркви. Обприскування культур інсектицидами. Перевірка овочів в сховищах.

27 березня – спадаючий Місяць у Стрільці. Висів петрушки кореневої, моркви, буряка. Підживлення птахів. Ремонт дачних будівель.

28 березня – третя чверть в Козерозі. Посадка дрібних коренеплодів. Обробка ягідних кущів від шкідників. Розпушування ще не снігу, що розтанув.

29 березня – спадаючий Місяць у Козерозі. Висадка буряка, дрібних коренеплодів, моркви, петрушки кореневої. Обробка культур інсектицидами. Обмазування зламів дерев садовим варом.

30 березня – спадаючий Місяць у Водолії. Добриво мінеральними комплексами рослин. Підготовка органічних залишків до закладки на компост. Проріджування сходів культур.

31 березня – спадаючий Місяць у Водолії. Підживлення органікою рослин. Розпушування грядок. Крапельний полив кімнатних рослин. Прополка сходів. Закупівля насіннєвого матеріалу.

Сприятливі дні для посіву в березні:

Огірки – 7, 11, 15, 16

Зелень, салат – 10, 12, 16

Помідори – 10, 11, 15, 16

Перець солодкий – 7, 12, 15

Баклажани – 10, 12, 16

Кабачки, патисони, гарбуз – 11, 12, 15

Редис, редька, дайкон – 1, 5, 23, 25, 28, 29

Морква, буряк – 2, 5, 22, 24, 26, 27

Квасоля, горох, боби – 7, 11, 16

Капуста білокачанна, кольорова – 7, 12, 15

Капуста червонокачанна – 7, 11, 16

Петрушка коренева – 5, 22, 25, 27, 29

Однорічні квіти – 10, 12, 15

Багаторічні з насіння – 7, 11, 16

Цибулинні і бульбоцибульні квіти – 7, 12, 15, 16

Плодові дерева – 10, 12, 15, 16

Плодові чагарники – 11, 15,16.

Дивіться також Місячний посівний календар на 2019 рік у вигляді таблиці

// //-->