Вирощування арахісу у відкритому грунті.

Споконвічною батьківщиною арахісу є Південна Америка. Клімат цього регіону цілком  схожий з кліматом на території України. Тож можливо вирощувати  арахіс і на землях України. Все, що потрібно вам знати – це як правильно посадити арахіс, тобто, сама технологія посадки, а також, на якому сорті варто залишити свій вибір, щоб всі ваші спроби увінчалися бездоганним успіхом.

Отже, сорти, які вибирають для посадки: Степняк, Краснодарський горіх і такий відомий, як Валенсія українська.

Садити арахіс потрібно в теплий грунт, проростання насіння відбувається при температурі +12 +14 ° C, ідеальною буде температура в +25 +30 ° C, заморозки для земляного горіха згубні, тому дочекайтеся сталої теплої погоди. Зазвичай це середина травня після висадки баштанних культур.

Арахіс любить інтенсивне освітлення і гарне провітрювання, вибирайте для посадки відкриті ділянки без тіні.

При вирощуванні арахісу на дачі необхідно забезпечити сівозміну, садити його слід після капусти, огірків або картоплі удобрених органікою. Не можна висаджувати після бобових.

Добре реагує на фосфорні добрива, це потрібно враховувати при підготовці грунту навесні і внести нітрофоску з розрахунку 50г на 1 м².

як садити арахіс

Посів культури очищеними насінням підвищує схожість. Вибирайте для посіву великі насіння, це так само поліпшить схожість і в результаті урожай.

Сіяти арахіс у відкритому грунті потрібно широкими рядами 60 см – 70 см в ширину, з відстанню між кущами 15 см – 20 см, на глибину 6 см – 8 см.

Догляд за посівами

Зовсім не зайвим буде підтримувати грунт пухким і вологим, до сходів можна зробити боронування легкими боронами. Подальший догляд полягає в підгортанні рослин, перше підгортання слід проводити через 10 днів після початку цвітіння, на висоту 5 см – 7 см. В подальшому підгорнути ще 2 – 3 рази кожні 10 днів, поступово засипаючи стебло рослини. Кожне підгортання краще проводити після дощу або поливу.

як поливати арахіс

Арахіс – вологолюбна рослина, і від якості зрошення багато в чому залежить врожайність. Поливати потрібно протягом усього вегетаційного періоду, кожні 10 – 12 днів (з урахуванням дощів), а після цвітіння під час утворення плодів полив можна зробити частішим. Слідкуйте, щоб грунт був зволожений, але не залитим водою. Найкращим рішенням буде крапельний полив, або використання підігрітої на сонці води. За місяць до збирання полив припиняють.

Коли прибирати арахіс

Коли листя рослини жовтіють, а насіння легко вилущуються з бобів, настає пора збору врожаю. Але будьте уважні, не зволікайте з прибиранням арахісу до холодів, адже при заморожуванні насіння втрачає схожість і набирають гіркоти, стаючи непридатними в їжу.

Прибирання відбувається в два етапи, спочатку арахіс викопують на поверхню, складають у валки і дають підсохнути, після боби відокремлюються від коренів і відправляються на досушку і зберігання. Сушити боби арахісу можна при температурі не вище 40 ° C з провітрюванням. Зберігати арахіс краще в бобах при невисокій температурі в +8 ° C +10 ° C, в добре провітрюваному приміщенні, на стелажах шаром не більше 10 см або в мішках.

[ads3]

Rating: 4.9/5. From 10 votes.
Please wait...

3 думки про “Вирощування арахісу у відкритому грунті.”

  1. Виктор

    Скажите, а семена арахиса нужно покупать только местного разлива или можно использовать импортные? Например, в Китае выращивают сорт Вирджиния (см. http://arahis.com/ ). Ядра такого арахиса одни из самых крупных, но не ясно приживется ли?

    1. Лучше конечно выбирать сорта выведены для местных условий произрастания. Смотря где вы собираетесь их выращивать. В южной части Украины в открытом грунте вполне можно выращивать этот сорт. В центральных и северных частях лучше выращивать его в условиях теплицы потому что он может не успеть вызреть хотя расти и даже может дать небольшой урожай. Оптимальная температура для его произрастания должна быть 21-34 градуса.

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.