Домашнє господарство // все про сад та город

Коли знімати укриття з плодових дерев та троянд.

| 0 comments

Навіть в наших досить теплих краях деякі особливо теплолюбні рослини вимагають укриття на зиму. У цьому випадку перед багатьма садівниками-початківцями постає питання – коли знімати укриття? Існує думка, що чим довше рослина простоїть укритою, тим краще. Однак такий підхід не тільки помилковий, але і небезпечний, тому що вимокання та випрівання можуть завдати деяким культурам шкоду більшу, ніж самі морози. Тому потрібно знати про терміни зняття укриття для різних садових рослин.

Коли відкривати плодові дерева?

Плодові дерева відкривають, тільки переконавшись, що загроза поворотних морозів минула. При цьому сніг повинен повністю зійти, а температура триматиметься на рівні 0 градусів і не падати нижче.

Коли відкривати хвойні дерева?

Звичайно хвойні дерева і чагарники на зиму не вкривають, вони і без того досить морозостійкі. Однак окремі теплолюбні сорти туй або ялиць, а також зовсім молоді рослини краще захистити від морозів. Навесні довго тримати їх в теплі не потрібно. Як тільки земля повністю відтане, всі захисні конструкції прибираються.

Коли відкривати троянди?

Ніжні троянди, як не дивно, спокійно ставляться до легких мінусових температур. А ось парниковий ефект для них дуже небезпечний. Тому знімати укриття слід, коли середньодобова температура становитиме близько -5 градусів.


Вам буде цікаво почитати як доглядати за трояндами?


Коли відкривати рододендрони?

Рододендрони куди менш стійкі до морозцем, ніж, наприклад, троянди. Тому відкривати їх потрібно тільки після того, як повітря прогрілося до +5 градусів.

Коли відкривати виноград?

Один з найбільш теплолюбних жителів саду – це виноград. Якщо ви відкриєте його занадто рано, ризикуєте залишитися без врожаю. Вже при температурі -5 градусів пагони і бруньки безповоротно гинуть. Так що знімати укриття найкраще, коли мине загроза поворотних заморозків, нічні температури перестануть опускатися нижче нуля, а денні будуть на рівні +10 градусів.

Коли і як відкривати клумби з багаторічниками?

Якщо у вас є клумби з багаторічними трав’янистими рослинами, швидше за все, ви вкрили їх мульчуючим матеріалом і плівкою. В такому випадку зняття укриття починається зі створення отворів для вентиляції в плівці і мульчі. Через пару днів можна прибирати укриття повністю. При цьому температура повинна бути вище 0 градусів.Коли знімати укриття

Як правильно знімати укриття?

Знімати укриття теж не так просто, як може здатися на перший погляд.

  • Перше, на що ви повинні звернути увагу, це відсутність сонця. Тому для звільнення рослин краще вибрати похмурий день, однак якщо терміни вже підійшли, а синоптики обіцяють тільки ясну погоду, дочекайтеся вечора, коли сонце буде вже не таким активним. Справа в тому, що ультрафіолетове випромінювання і без того є досить агресивним для рослин, а після довгого перебування в тіні, воно сприймається ще гірше, і все може закінчитися появою опіків. Буде непогано, якщо в перші дні після того, як укриття буде прибрано, ви станете ненадовго притіняти відкриті рослини.
  • Крім того, важливий порядок зняття частин укриття. В першу чергу забирається нижня частина. Якщо ви прикривали землю біля коріння ялиновим гіллям або іншим матеріалом, зніміть спочатку його, щоб створити отвори для циркуляції повітря. Після цього можна поступово переходити до середини і завершувати верхівкою рослини. Буде добре, якщо ви зможете розтягнути цей процес на кілька днів, тоді рослина переживе менший стрес.

Отже
Правильно зняти укриття не менш важливо, ніж укласти його восени. Причому свою роль відіграють не тільки терміни, але і технологія зняття. Різке відкриття рослини може призвести до опіків і інших негативних наслідків, так що поставтеся до цього процесу з усією відповідальністю.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->