Домашнє господарство // все про сад та город
Обрізка дерев

Обрізка плодових дерев взимку. Особливості та корисні поради.

| 0 comments

Запорукою хорошого врожаю плодових дерев є регулярний і правильний догляд за ними. Однією з таких заходів є щорічне очищення плодових дерев від старих і відмерлих гілок. Такі маніпуляції важливо проводити щорічно напередодні холодів для підвищення врожайності і попередження захворювань. Якщо ви не встигли провести обрізування восени не засмучуйтесь. Обрізування дерева взимку переносять навіть краще ніж осінню. 

Особливості зимової обрізки

Головне правильно підібрати температурний режим. При занадто великих морозах гілки стають дуже крихкими. Ідеальною температурою повітря повинна бути до -5 °C.

Для початку необхідно визначитися з метою запланованих маніпуляцій над мешканцями саду. Вони можуть бути різними: від прагнення збільшити плодючість окремих дерев і ліквідувати залишки відмерлих гілок, до правильного коригування крони рослини або оздоровлення пагонів.

Якщо в пріоритеті стоїть підвищення врожайності фруктових дерев, то обрізка взимку як не можна краще підходить для досягнення цих цілей.

Початківцям садівникам слід обов’язково враховувати, що є і деяка послідовність, в якій необхідно проводити обрізку дерев, залишених на зиму. Першими вашої уваги потребують яблуня і груша, айва та горобина (зерняткові породи). Це пов’язано з термінами їх пробудження від зимового періоду спокою.

Слідом ідуть вишня і черешня, слива і абрикос (кісточкові). Які ж гілки повинні “піти під ніж”? Перш за все, звільняємо дерево від надломлених і однозначно сухих гілок (їх можна заздалегідь помітити з осені). Точно також вам потрібно буде видалити і всі великі гілки, що ростуть в неправильному напрямку: всередину крони або чітко вниз/вгору – толку від них не буде. А ось гілку, що росте від центру до краю практично в горизонтальному положенні, отримує право на життя.

Працюйте пилкою сміливо, ріжте відразу в місці розгалуження, не залишаючи непотрібних пеньків. Вони вже вам точно не пригодяться. Коли ви дійдете до тонких гілок, то все, що росте вгору і вниз, теж потрібно буде видалити секатором. У сильно розвинених однорічних пагонів, на яких вже були бутони, довжину потрібно буде вкоротити в половину, а менш розвинені – приблизно на 1/3.

Взимку вам буде нескладно правильно сформувати крону, старе сухе листя давно забрав вітер, а до появи нових часу ще хоч відбавляй.

Прощаючись із непотрібними, на вашу думку, гілками, не забудьте, що деякі дерева примудряються в рекордно короткі терміни перетворитися з досить невисоких рослин в справжнісінький садовий хмарочос. А з верхівки такого гіганта урожай будете знімати вже не ви, а пернаті гості. Наприклад, такий фокус може показати ваша улюблена молода черешня, тому потрібно придержуватися правил обрізки черешень.

Обрізка плодових взимку. Чи потрібно замазувати зрізи?

Це найбільш поширене питання – чи потрібно замазувати місця зрізу гілок? З цього приводу є різні думки, причому зустрічаються діаметрально протилежні. Проаналізувавши всі поради, приходимо до висновку, що, як і рану у людини, деревне поранення, все-таки потрібно теж обробити. Для цього прийнято використовувати садовий вар або масляну фарбу. Замазувати можна не всі підряд зрізи, а тільки ті, які  більше 2 см в діаметрі. 

До речі, садовий вар можна не тільки придбати на ринку або в магазині, що спеціалізується на товарах для саду, але і приготувати самостійно.

Рецептів існує величезна безліч. Ось один з них: беремо 200 гр воску, 250 гр солідолу і 50 гр соснової смоли. Їх потрібно розігріти, а після цього змішати в однорідну масу.

На завершення хочеться додати, що, як і в будь-якій справі, необхідно приділити належну увагу підготовці інструменту до роботи. Ножівка, секатор або сучкоріз повинні бути ідеально заточені – і вам простіше і зручніше, і дереву не так травматично. Крім того не забувайте знезаражувати садовий інвентар.

 

 

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->