Домашнє господарство // все про сад та город

Обробка саду восени.

| 0 comments

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Осінню обробку дерев проводять з метою боротьби грибковими та бактеріальними хворобами, а також з деякими шкідниками. Цей захід вважається профілактичним. Для оприскування можна використовувати сечовину (карбамід), мідний або залізний купорос, 3% бордоську суміш. Але обробку проводять не чотирма цими препаратами, а бажано одним з них в період, коли повністю опаде листя, до настання заморозків.

 

Сечовина

 

Це високоефективне гранулювання добриво, що містить в засвоюваній формі необхідний для росту і розвитку рослин живильний елемент азот. Масова частка в добриві його становить 46%. Сечовина найбільш популярний засіб для обприскування. Його можна використовувати як восени, так і навесні. В осінній період береться концентрація з розрахунку 500-700 грам на 10 л води. При цьому вона випалює безліч грибкових хвороб, навіть частина шкідників, які намагаються зимувати на плодових деревах.

Обробка саду восени сечовиною – це хімічна обробка, а не підживлення дерев. Проводиться вона по всій кроні дерева або ягідного куща і обов’язково обприскується поруч прилегла земля навколо дерева.

Обприскують сечовиною практично всі зерняткові і кісточкові культури, а також ягідні кущі.

Мідний купорос

Препарат вважається фунгіцидом для боротьби з хворобами ягідних, плодових (зерняткових і кісточкових), декоративних культур. Це хороший профілактичний засіб від різних видів грибкових захворювань на рослинах. Концентрацію мідного купоросу вибирають в залежності від типу рослини. Так, для обприскування яблунь і груш необхідно робити концентрацію з розрахунку 100 г препарату на 10 л води. А для кісточкових культур, таких як сливи, черешні, вишні, а також персики і абрикоси, використовують іншу концентрацію – 50-75 г на 10л води.

Ця ж концентрація також використовується для обприскування ягідних кущів. Обробку дерев роблять після повного опадання листя, ретельно обробляючи гілки і стовбур дерева.

Через погану розчинність залізного купоросу в холодній воді, її бажано підігріти. Спочатку бажано купорос розвести в невеликій кількості теплої води, а потім змішати з основним об’ємом.

Залізний купорос

купорос залызнийЦе засіб для боротьби з різними садовими шкідниками, грибковими спорами, мохами і лишайниками. Цей засіб використовується не тільки для боротьби з хворобами та шкідниками, але він також може використовуватись як добриво для дерев, яким не вистачає заліза.

Особливо цей елемент необхідний яблуні, груші та сливі. В середньому використовують концентрацію розчину з розрахунку 300 г купоросу на 10 л води.

Але є і деякі нюанси. Наприклад, для обприскування агрусу, смородини, малини використовують 250 г купоросу на 10 л води, для кісточкових культур – 300 г препарату і зерняткових (яблуня і груша) – 500 г на 10 л води.

Обприскування проводять по голому дереву, пристовбурному колі і землі навколо дерева.

Бордоська суміш

Ефективним засобом осінньої боротьби зі шкідниками і хворобами вважається обробка фруктових дерев, ючагарників і ягідників 3-х відсоткової бордоською сумішшю. Розчин можна приготувати самостійно: 300 г мідного купоросу розчинити в 5 л теплої води. У наступних 5 л розвести 400 г вапна і, постійно помішуючи, тонкою цівкою вливати розчин купоросу в розчин вапна.

Можна купити пакет вже готової бордоською суміші, тільки потім розвести в рекомендованому обсязі води. Бордоська суміш добре знищує всі види плямистостей, парші та ще багато грибкових хвороб. Обробляють всі пагони і стовбур.

Потрібно пам’ятати, що обробки проводять в суху безвітряну погоду. І дуже важливо вжити заходів для індивідуального захисту

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->