Домашнє господарство // все про сад та город

Вишня. Посадка та догляд.

| 2 коментарі

У вас немає ще вишні і ви вирішили закласти вишневий сад і радувати себе свіжими ягодами? Щоб дерево добре росло, посадка і догляд за вишнею в перший рік життя повинні здійснюватися за правилами, про що я розповім далі. Ви дізнаєтеся, як правильно посадити вишню і як за нею доглядати, щоб дерево не пропало.вишня в росе

ПОСАДКА ВИШНІ

Вишня може плодоносити на одному місці до 15 років. Помилки, допущені при посадці дерева, можуть привести до поганої врожайності протягом усього його життя.

Садимо вишню правильно:
1. Ґрунт для посадки вишні повинен бути легким супіщаним з реакцією, близькою до нейтральної.
2. Ґрунтові води повинні залягати на глибині не менше 1,5 метрів.
3. Час посадки: весна (березень – квітень) до розпускання бруньок; осінь – не пізніше початку жовтня.

Техніка посадки вишні:
Навесні викопайте посадкову яму глибиною близько 40 – 45 см і діаметром 50 – 60 см. У середину ями вбийте кілочок, а потім насипте суміш ґрунту, перегною, 30 – 40 г суперфосфату, 20 – 25 г хлористого калію і близько 1 кг золи. Якщо ґрунт на вашій ділянці важкий глинистий, додайте 10 кг піску.посадка вишни Опустіть саджанець вишні в яму так, щоб його коренева шийка виявилася на 2 – 3 см вище рівня землі. Засипте коріння ґрунтом, злегка ущільніть. Слідкуйте за тим, щоб стовбур деревця розташовувався строго вертикально з північного боку кілочка.
На відстані 30 см від стовбура зробіть валик із землі, потім полийте деревце підігрітою на сонці водою (20 – 30 л). Після цього прив’яжіть стовбур до кілочка і замульчуйте перегноєм шаром 2 – 3 см.

ДОГЛЯД ЗА ВИШНЕВИМ САДОМ

  • Розпушування ґрунту. Протягом літа необхідно проводити розпушування пристовбурного кола. Восени треба перекопати землю навколо вишні на глибину 15 -20см.
  • Полив. Хоча вишня вважається стійкою до засухи культурою, але якщо вишню поливати в суху погоду, особливо під час цвітіння і в період дозрівання ягід, то це підвищить її врожайність.полив вишни
  • Підживлення. Перші 2 – 3 роки після посадки підгодівлі не потрібні. Коли дерево почне плодоносити, можна вносити добрива. Восени – 150-200 г фосфорних і 60-70 г калійних добрив; навесні – азотні добрива (якщо рослини в них потребують). Один раз в декілька років удобрюйте ґрунт компостом або гноєм.
    Обов’язково проведіть дві підгодівлі вишні в період вегетації. Першу – після цвітіння, другу – через 2 тижні після першої. Готується підгодівля так: в 50 л води додайте 10 л коров’яку і 1 кг золи. Розчин повинен настоятися 3 – 5 днів. Так само для підгодівлі можна використовувати розчин мінеральних добрив – 10 г сечовини, 15 г хлористого калію і 25 г суперфосфату на 10 л води.

Корисні поради

Щоб уберегти квітки вишні від заморозків, необхідно відсунути терміни цвітіння дерева хоча б на 4 – 5 днів. Для цього взимку укрийте пристовбурні круги снігом, присипте їх свіжою тирсою, половою або деревною стружкою. У цьому випадку земля під кроною відтане пізніше, ніж зазцветущая вишнявичай. В результаті терміни цвітіння відсунуться.

Одним з найбільш ефективних способів захисту квітучої вишні від заморозків є димлення. Напередодні заморозків в різних місцях саду підпаліть купи із соломи, вологої тирси або сухого гною. Слідкуйте за тим, щоб вони не горіли, а інтенсивно тліли, даючи велику кількість диму.

Щоб приманити бджіл на квітки вишні в холодну і дощову погоду навесні можна обприскати їх розчином меду (1 столова ложка меду на 1 л кип’яченої води).

No votes yet.
Please wait...

2 Comments

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->