Домашнє господарство // все про сад та город

Як саджати малину весною

| 1 Comment

Ось нарешті і весна, хоча в цьому році вона здається настала ще в лютому. Та все ж весняні турботи починаються як раз в березні. Вже з березня починають продаватися саджанці з розподільників і малини в тому числі. Малина, це невибаглива рослина і весняну посадку посадку дуже добре. Тож давайте подивимось, як саджати малину весною.

1. Строки висадки малини.

Саджати малину можна уже з березня, тим паче цього року. Взагалі то треба дивитись по погоді, бувають роки коли березень ще холодний та засніжений, тоді приступати до посадки потрібно в квітні і навіть в травні, але якщо травень буде дуже посушливим тоді посадку краще відкласти до осені, інакше рослина не встигне добре прижитися і може бути ослабленою і доведеться поливати кущики малини все літо. Малина без доброго поливу може загинути.

2. Вибір місці для посадки.

Малина рослина багаторічна і рости на одному місці може довго (до 10 років), тому потрібно подумати, як посадити її в зручному для себе і малини місці. Любить вона сонячні місця, але потребує частого поливу. У напівтіні біля парканів росте добре. Краще тоді щоб сонце після обіду більше світило, а не з ранку, якщо доводиться вибирати між східною і західною стороною.

Плануйте ряди малини, щоб ви могли вільно пройти між ними для обробки, підв’язки пагонів. Могли спокійно збирати урожай, не дряпаючи себе і не ламаючи гілки з ягодами. Або саджайте малину в один ряд уздовж паркану або господарських будівель. Такі місця зазвичай краще замітає снігом взимку. Зменшується небезпека вимерзнути плодовим брунькам взимку.

3. Підготовка ґрунту

Коріння у малини поверхневе, тому землю глибоко рихлити не потрібно. Вносимо перегній і золу в ґрунт. Під весняну посадку землю краще готувати з осені. Ґрунт під малину повинен бути багатим і родючим. Малина не терпить близького розташування поверхневих вод. Врожаї виходять бідні, і кущі швидко відмирають. Землю відразу очищайте від бур’янів, особливо пирію.
Так як малина любить розповзатися по ділянці, можна при підготовці землі відразу зробити обмеження. Вкопати в землю на 20-30 см залізні листи або дошки чи куски шиферу, які не дадуть коріння рости далі. Зробити це можна по краю ділянки з малиною.

4. Посадка малини.

Саджають зазвичай однорічні пагони, при цьому їх обрізають до 30-40 см заввишки.

Розташувати малину можна кущами (коли малина росте пучком 6-10 стебел) на відстані близько 50 см один від одного і між рядами 1,5 м. Краще посадити їх в шаховому порядку.

Можна зробити стрічкову посадку. При цьому саджанці ростуть на відстані 20-30 см в одну лінію, відстань між стрічками 1-1,5 м. Усі зайві пагони потім вирізують, залишаючи тільки пагони на «стрічці». Для такої посадки необхідна опора або шпалера. Можна вкопати по краях лінії з малиною стовпчики і натягнути дріт. Перший ряд 30 см від землі, а другий близько метра від землі. І підв’язувати до дроту пагони, щоб не зламало вітром.

Сама посадка саджанців однакова при будь-якому розташуванні майбутніх кущів. Робите в землі лунку, щоб коріння вільно помістилося, рясно поливаєте. Встановлюєте саджанець вертикально і засипаєте коріння землею. При цьому струшуйте саджанець і ущільнюйте потроху землю.

Коренева шийка при цьому має бути на рівні землі. Коренева шийка саджанця малини – це місце, де стебло переходить в корені. Якщо сильно її заглибити, то малина буде повільно і погано рости, а якщо залишити над землею, то висохнуть прикореневі бруньки, з яких ростуть нові пагони малини.

Основні правила:

Полити після посадки, поливати при сухій погоді
Замульчувати посадки для збереження вологи
Рихлити землю і прополювати від бур’янів, особливо шкідливий молодим паросткам пирій.
Обрізати зайве восени і не забувати підготувати до зими.

No votes yet.
Please wait...

One Comment

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->