Домашнє господарство // все про сад та город

Посадка ярого часнику

| 0 comments

Весь часник можна вирощувати і як озимим так і як ярим, за винятком одного підтипу – Рокамболя (Стрілкуючий часник). Головне це підготовка посівного матеріалу. Якщо ви зберігали часник при кімнатній температурі, то за місяць до посадки (на початку березня) його необхідно помістити в холод від – 3 до + 1С, найкраще в нульову камеру холодильника. За добу до посадки часник необхідно нагріти до кімнатної температури і після цього замочити в слабкому розчині марганцівки температурою 50 С. Коли розчин з часником охолоне до кімнатної температури, в нього можна додати який-небудь стимулятор росту, наприклад, гумат калію або епін. Після цього замочувати ще 12-24 годин. Якщо у вас покупний посадковий матеріал з іншої місцевості, треба в обов’язковому порядку протравити його в будь-якому спеціальному препараті.
Термін висадки часнику навесні настає, коли температура землі на глибині посадки перевищить 0 С. Це зазвичай 10-15 березня (буває і раніше, в цьому році земля розтала вже в кінці лютого).

Підготовка ґрунту і місця посадки.

Місце для посадки часнику потрібно вибирати освітлене протягом усього дня, мінімум 3/4 дня. Розпочати підготовку можна і потрібно коли ще лежить сніг. Місце для посадки або підготовлену з осені грядку по снігу густо посипати деревною золою, і це місце раніше всього звільнитися від снігу і додатково за рахунок цього прийому внесемо порцію калію і магнію. Перегній слід вносити навесні перед посадкою, а не восени, в кількості одного відра (10л) на м2
Ґрунт повинен бути обробленим на глибину 35-40 см і в цьому випадку розвиток кореневої системи буде відбуватися швидше.
Якщо немає можливості внести деревну золу та перегній, то перед посадкою потрібно внести мінеральні добрива, спеціальні для цибулі та часнику і перекопати грядку.

Схема посадки.

Розташовувати рядів бажано з півдня на північ. Відстань між рядами 13-15 см, між рослинами – 10 см, але знову треба звернути увагу на зручність обробки – прополки, поливу і розпушування. Від цих параметрів і потрібно відштовхуватися при виборі схеми посадки, тобто висаджуйте так, щоб було зручно надалі обробляти.
Глибина посадки навесні невелика, кінчик зубки повинен бути заглиблений на 2-3 см.
Якщо ви садите новий сорт часнику з іншої місцевості, то в перший рік посадки бажано поставити дуги і накрити нетканим покривним матеріалом, який треба буде зняти після 15 квітня, а при високій денній температурі необхідно відкривати для провітрювання.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->