Домашнє господарство // все про сад та город
Розсада

Як виростити розсаду огірків.

| 0 comments

Огірки зазвичай починають сіяти на розсаду приблизно з середини квітня до перших чисел травня. До пересадки розсада зазвичай готова через 20-30 днів.

Якщо у вас куплене хороше якісне насіння, воно не потребує якоїсь спеціальної обробки. Можна потримати їх з півгодинки в темно-рожевому розчині марганцівки (після цього обов’язково промити) або в розчині Епін.

Краще насіння не замочувати спеціально і не чекати, коли воно проклюнутся, а відразу посадити його у вологу землю. Якісне насіння проросте через 3-4 дня після посіву.

Ідеально для огірків – висадити їх в торф’яні стаканчики, які зараз всюди можна купити. На відміну від помідорів, яким пересадка тільки на користь, огірки – хлопці ніжні, пересадку переносять дуже погано і довго після неї хворіють.

Суміш землі краще приготувати самим з рівних частин торфу, дернової землі, піску і вермикуліту. Якщо вам не попадеться вермикуліт – замість нього додайте тирсу. Ми зазвичай беремо в якості торфу почвогрунт «Універсальний». Можна додати в грунт кокосовий субстрат – все залежить від того, де ви живете і що можна купити в ваших магазинах.

Стаканчик заповнюється грунтом приблизно на 2/3, решта землі до верху заповнюється в процесі росту рослини. Насіння сіється на глибину приблизно 1,5-2 см.
Стаканчики з посадженим насінням треба як слід укутати плівкою і поставити в темне тепле місце (22-26 градусів). Сходи з’являються через 3-4 дні. Тепер розсаду можна виставити на світло і зняти плівку. Майте на увазі – розсада боїться протягів!

Світла розсаді потрібно багато. Навіть якщо у вас південна сторона – цього недостатньо. Якщо хочете отримати товстеньку міцну розсаду, а не довгих худих блідозелених акселератів, краще розсаду підсвічувати. Хоча б лампами денного світла, якщо немає спеціалізованих світильників. Перший тиждень життя розсаду треба підсвічувати цілодобово, а потім 10-12 годин на добу. Звичайно, якщо світить яскраве сонце – підсвічування не потрібне, але сонце, на жаль не світить 10-12 годин …

Поливати розсаду потрібно теплою відстояною водою. Спочатку поливають через день, потім, коли розсада почне підростати – поливати потрібно кожен день. Крім цього землю треба обов’язково рихлити, щоб не утворилася скоринка. Але тільки дуже акуратно, щоб не пошкодити корінці. Грунт повинен весь час бути в однаково вологому стані. Огірки не люблять перепаду вологості.

Щоб розсада не витягується, тепер їй необхідно регулювати температуру. Вдень бажано не вище 18-20 градусів, а вночі 12-15 градусів.

Перед висадкою в грунт розсаду бажано гартувати. У теплий день винести на балкон для початку на півгодинки, а потім збільшувати час. Єдине, не треба залишати розсаду під прямими сонячними променями.
Готова розсада повинна мати 3-5 справжніх листочка, бути низенькою і міцною і колір мати темно-зелений.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->