Домашнє господарство // все про сад та город

Вирощування розсади баклажан.

| 0 comments

Для того, щоб виростити розсаду баклажан, необхідно починати висівати насіння вже в лютому- на початку березня. Ранні сорти можна сіяти до середини березня. Взагалі можна керуватися правилом: висадку розсади у відкритий грунт проводять в першій декаді червня, при цьому вік розсади до цього часу вже повинен складати близько 2 місяців (50-60 днів) сходи з’являються через 10-12 днів після посіву насіння. Тому легко можна вирахувати час посадки в конкретному регіоні. Якщо робити посів баклажанів на розсаду ще раніше, то необхідно буде сіянці додатково обігрівати та освітлювати.

Попередньої обробки насіння перед посадкою на розсаду не потребує. Можна тільки на кілька днів загорнути насіння у вологу ганчірку або серветку і прибрати в коробочку, а потім висівати все насіння в одну ємність для розсади. Змішати грунт, приготовлений ще з осені, торф і пісок, потім ретельно пролити цю суміш і викласти на неї насіння. Закрити його потрібно зверху тонким шаром вологого грунту на 0,5 см. Ємність накрити поліетиленом і поставити в приміщення з температурою близько 27 ° C.

Паростки баклажана з’являться через 1-3 тижні, але іноді можуть проклюнуться і швидше. Після появи паростків, ємність з розсадою ставлять у прохолодне місце, де температура близько 15 ° C, на п’ять-шість днів. Приміщення повинно бути добре освітлене. А після цього необхідно знову перенести розсаду в місце, де температура близько 25 ° C. На ніч можна температуру злегка знизити.

Через 7 днів після посіву зявиться великий паросток. Баклажан не прийнято часто пересаджувати. Пікірувати розсаду необхідно після появи двох справжніх листів. У розсади баклажана дуже ніжна коренева система, тому за кілька годин до пересадки, потрібно дуже рясно змочити грунт. Молода рослина разом з невеликою кількістю грунту потрібно посадити в підготовлену ямку і ущільнити трохи землею, а потім полити теплою водою.

Щоб висаджувати розсаду баклажанів у відкритий грунт, вона повинна підрости до 20 см у висоту і мати більше п’яти справжніх листків. Період, коли можна висаджувати баклажан у відкритий грунт, залежить від регіону, але в основному це в травні – червні.

Баклажан дуже вимогливий до вологи, тому поливати його потрібно регулярно. Підгодовувати розсаду баклажанів потрібно фосфорними і азотними добривами. Регулярно проводити боротьбу з різними хворобами баклажана і знищувати шкідників, особливо колорадського жука.

Баклажан може почати скидати свої квіти, зав’язі і бутони. Це може статися через те, що підвищена температура або навпаки не вистачає тепла рослині, або грунт мало зволожений або мало поживний.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->