Домашнє господарство // все про сад та город

Полуниця з насіння в торф’яних таблетках.

| 0 comments

Терміни посіву полуниці (суниці) на розсаду

У домашніх умовах полуницю висаджують на розсаду в кінці лютого-на початку березня. При відсутності додаткового підсвічування приступайте до посіву в першій декаді березня.

Підготовка насіння до посіву.

Розкладіть насіння полуниці між двома ватними дисками або шматочками чистої тканини, складеної в 2-3 шари. Помістіть їх в контейнер або в інший посуд, зволожте, закрийте кришкою, попередньо виконавши в ній кілька отворів для провітрювання. Якщо у вас кілька сортів, забезпечте їх етикетками. Потримайте їх 2-3 дня при температурі +15 … + 18 ° С, потім приберіть замочені насіння в холодильник на 2 тижні.
Через 2 тижні поставте контейнер в тепле (+18 … + 20 ° С) світле місце. Перевіряйте насіння раз в 2-3 дня, щоб не пропустити момент проростання.

Посадка в торф’яні таблетки.

Коли насіння суниці проклюнутся, настає час посіву. Покладіть торф’яні таблетки в контейнер, залийте їх водою. Зачекайте, поки з таблеток вони не перетворяться в “стовпчики”. Підливайте воду до тих пір, поки вона не перестане вбиратися таблетками. Надлишок злийте.
Розкладіть насіннячко в поглиблення в таблетках. Дуже зручно це робити зубочисткою. Засипати насіння землею не потрібно: суниця краще сходить на світлі. Насіння присипають тільки при посіві влітку в саду, щоб вони не загинули від пересушування.
Важливо, щоб пророщене насіння не підсихало. Для цього накрийте контейнер прозорою кришкою або помістіть його в тепличку. Поставте посіви в світле місце з температурою не вище + 20 ° С.
Щодня прибирайте конденсат з кришки, провітрюйте, щоб не утворилася цвіль. Якщо ви все ж помітили перші ознаки плісняви, обережно приберіть її зубочисткою і капніть на це місце розчином фунгіциду.

Після появи перших справжніх листочків укриття можна зняти. Корінці полуниці (якщо вони оголені) присипте до кореневої шийки невеликою кількістю землі. Якщо помітите, що торф’яні “стовпчики” осідають, додайте в контейнер воду до повного вбирання, а надлишки злийте.

Підгодовування полуниці, загартовування.

Раз в 2 тижні долив води поєднуйте з підгодівлею. Розсаду краще підгодовувати гуматами або розчином мінеральних добрив для розсади.
Якщо погода дозволяє, з кінця квітня можна приступати до загартовування на балконі або заскленій веранді. Перший час прикривайте розсаду від прямих сонячних променів і вітру. Короткочасне нічне зниження температури до +3 … + 5 ° С навіть корисно.

Посадка у відкритий грунт.

Висаджувати розсаду в грунт можна на початку червня. У добре розвиненої розсади коріння видно на поверхні торф’яної таблетки.
З огляду на те, що ремонтантні сорти плодоносять весь сезон, грунт для них повинен бути пухким та родючим. Бажано внести перегній або добре перепрілий компост. Його кількість залежить від вихідного стану грядки. Якщо це окультурена садова земля, досить по 0,5 відра перегною і торфу на 1 кв.м. Якщо земля глиниста, подвійте кількість перегною і торфу і додайте 0,5 відра піску. Норма внесення мінерального добрива-30-40 грам на 1 кв.м.  Землю ретельно перекопайте на штик лопати і розрівняйте так, щоб не було ухилу.

Щоб ряди вийшли рівні, натягніть на грядці посадковий шнур. Позначте ряд неглибокою борозенкою.
Зробіть лунки на відстані 30 см. Встановіть торф’яні таблетки з розсадою.
Акуратно заповніть залишився в лунці простір пухкою землею так, щоб точка росту  знаходилася на рівні поверхні землі. Ущільніть.
Обережно, щоб не розмити землю навколо куща, полийте розсаду полуниці.

Вирощувати дрібноплідну суницю зручно на вузьких грядках не більше, ніж в 2 ряди. Відстань між рядами 35-40 сантиметрів. Можна вирощувати в 1 ряд по краю інших культур або плодових кущів, відступаючи від них на 50-60 см.
Більша кількість рядів ускладнює регулярний збір ягід і обробку рослин після чергової хвилі плодоношення.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->