Домашнє господарство // все про сад та город

Посадка та догляд за ешольцією.

| 0 comments

Квітка ешольція відноситься до сімейства макових.  Люди, які цікавляться історією рослини, знають, що ешольція носить назву “каліфорнійський мак“, оскільки її завезли з західної частини Північної Америки. Вона виступає квіткою-символом штату Каліфорнія.

Калифорнийская

Сорти ешольції.

Каліфорнійська. Нагадує дикий мак. Утворює гіллясті чагарники. Листя розсічені тричі, а квітки (їх діаметр становить 9 см) мають форму чаші. Цвіте з початку літа до осені.Ешолция дернистая

Дерниста. Однорічний квітка. Сизо-зелене листя представлені ажурною розеткою. Діаметр квітів становить 3 см. Їх колір переважно жовтий. Цвіте з червня до перших осінніх заморозків.

Karminkoenig. Квіти відрізняються темно-кармінним відтінком. Діаметр густо-махрових квіток досягає 6 см.

Strawberry Fields. Рослина для шанувальників напівмахрових квіток.

Ешольція Полуничні поля відрізняється вогненним кольором з жовтою серединкою.

Fruit Crush. Квітки у сорту Фруктовий вибух – гофровані полумахрові. Відображаються різними кольорами: червоні, персикові, малинові, жовті.

При виборі насіння орієнтуйтеся на колір і тип квіток, які стануть гармонійною частиною вашого ландшафтного дизайну.

Вирощування ешольції з насіння

Можна вирощувати ешольцію з розсади в торф’яних таблетках. Іноді в таблетках навіть краще чим сіяти у відкритий грунт (якщо ви купили дороге насіння).  Хоча на другий рік вона може засіятися і самостійно з минулорічних рослин. Добре перезимовують і навесні проростають. У мене на клумбі вже четвертий рік росте , сама засіюється і цвіте ціле літо. Є невеликий недолік такого проростання. Був у мене сорт фруктовий вибух. З кожним роком різнобарвних квітів меншає і вони перетворюються на звичайні рожевого забарвлення, хоча теж дуже красиво.

Процес вирощування розсади:

Покладіть торф’яні таблетки в пластиковий контейнер і налийте в нього воду. Таблетки, ввібравши воду, перетворяться в стовпчики. Якщо після набрякання торф’яних таблеток залишилася на дні лотка вода, її потрібно злити. Семена ешольції
Покладіть одне насіння в кожне поглиблення. Потім заповніть його ґрунтом для розсади. Верхній шар змочіть невеликою кількістю води з пульверизатора.

Лоток накрийте кришкою від контейнера або поліетиленовим пакетом. Температурний режим повинен становити від +15 до +18 градусів. Сходи з’являться через 10-15 днів. До їх появи таблетки не потребують додаткового поливу.

вісадка ешольції

Кришку (пакет) потрібно зняти після появи сходів. Лоток поставте в світле місце. Оптимальною температурою для росту розсади є +20 градусів.  (Головне слідкуйте за хорошим освітленням при недостатньому освітленні може з”явитися пліснява).

Поливайте таблетки по мірі необхідності: коли вони почнуть осідати. Надлишки води зливайте – ешольція не переносить надлишку вологи.
Внесіть мінеральні добрива в рідкому вигляді через 2 тижні. Вибирайте такі, де є позначка “для розсади”.
За кілька тижнів до висадки в грунт приступайте до процесу загартовування квітки. Вранці розсаду можна виносити на балкон, коли температура становить -5 градусів.

Висадка ешольції в грунт:

Якщо ви хочете сіяти насіння ешольціі відразу у відкритий грунт, то робіть це в квітні. Якщо висадити їх пізніше, то сходи загинуть від вологи.

Повернемося до розсади. Процес її посадки в грунт гранично простий: розсада поміщається в невеликі лунки, присипається грунтом, ущільнюється і поливається. Слідкуйте, щоб при посадці не були пошкоджені коріння.

Простота процесу посадки ускладнюється вибором місця і вимогами до грунту. Ешольціі комфортно рости на сонячних ділянках. Рослина відкриває пелюстки в певні денні години – приблизно з 10 ранку до 16 годин дня. Якщо погода похмура, то квітки ешольціі згортаються в трубочку.

Вона не переносить ні посуху, ні надмірне зволоження ґрунту. Вона ефектно виглядає на альпійських гірках, мавританських газонах, клумбах, рабатках. Основна умова – відсутність скупчування вологи. Якщо ви хочете вирощувати ешольція в контейнерах, забезпечте їй хороший дренаж.

Вимоги до грунту квітки ешольція

Не любить важкі глинисті грунти, віддає перевагу легкому грунту з домішкою піску. Грунт повинен бути з нейтральною або слабокислою реакцією.

Якщо грунт високої кислотності, знизити її можна за допомогою внесення доломітового борошна або золи. У ешольції кущі розлогі, тому розсаду висаджуйте на відстані 30 см. При посадці квітів потрібно враховувати ряд нюансів, що стосуються правильного розташування.

Догляд за квіткою

Полив. Волога необхідна при висадці у відкритий грунт і під час цвітіння. Поливайте рослину ввечері, коли бутони закриті. Полив необхідний рідкісний. Надлишок вологи призводить до уповільнення росту квітки і загибелі через загнивання коренів.

Прополка. Ешольція не виносить наявності бур’яну, тому від нього необхідно позбавлятися. Прополювати ділянку нелегко через форму рослин. Роблять це тільки вручну – сапа пошкоджує ніжну рослину.

Внесення добрив. Виснажений грунт потребує додаткових підгодівель. Вносяться добрива до початку періоду бутонізації. Готується живильний розчин наступним чином: в відро води додають по чайній ложці біогумусу, нітрофоски і квіткового добрива. На метр квадратний витрачається 5 літрів такого добрива.ешольція червона

Цвітіння. Щоб воно тривало довше, суцвіття, що відквітло потрібно своєчасно видаляти. Для збору насіннєвого матеріалу залиште кілька рослин недоторканими. Насіння збираються з трохи побурілого насіннєвого стручка.

 

 

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->