Домашнє господарство // все про сад та город

Чудо дерево Мімоза. Як можна виростити мімозу вдома.

| 0 comments

Мімоза або акація срібляста вирощується як в садових умовах, так і в кімнатних. В Україні в основному її вирощують в кімнатних умовах або теплицях, так як вона не переносить морозів нижче 10 градусів. У відкритому ґрунті може зростати лише в Криму. Розмножити її можна з насіння яке продається в спеціалізованих магазинах і коштує приблизно  50 грн пакетик. Але не плутайте її з Мімозою сором’язливою (рос- МИМИЗА СТЫДЛИВАЯ) – це зовсім інша рослина(хоч і з того ж сімейства). Акація срібляста – багаторічна рослина, а мімоза сором’язлива –  однорічка.

Батьківщина акації сріблястої – південно-східне узбережжя Австралії і острів Тасманія. Широко поширилася і натуралізувалась в південній Європі, Південній Африці, на заході США, на Азорських островах і Мадагаскарі.

Вічнозелене швидкозростаюче дерево висотою 10-12 м (на батьківщині до 45 м) з розлогою кроною.Мимоза дерево Стовбур 60-70 см в діаметрі. Кора стовбура і гілок від сіро-бурого до коричневого кольору, з великою кількістю неглибоких тріщин, з яких нерідко виступає камідь. Молоді гілки оливково-зелені. Гілки і листя рослини мають легкий сіро-зелений наліт, за що ця акація і отримала назву сріблястою.

Листя двічі перисто-розсічені, довжиною до 10-20 см. Складаються з 8-24 пар сіро-зелених, дрібних, подовжених листочків першого порядку. Кожен листочок першого порядку має до 50 пар видовжених листочків другого порядку шириною близько 1 мм.

Квіти сірувато-жовті, дуже дрібні, пахучі, зібрані по 20-30 в кулясті головки діаметром 4-8 мм; головки зібрані в суцвіття.

Плоди акації – плоскі, довгасті, подовжено-ланцетні, тупі, світло-або фіолетово-коричневі боби довжиною 1,5-8 см і шириною 0,8-1 см, з окремими гніздами. Насіння – дуже тверді, темно-коричневі або чорні, плоскі, матові або трохи блискучі, еліптичні, розміром 3-4 мм.

Дика і зимостійка акація срібляста цвіте починаючи з кінця січня і до середини квітня. Плодоносить дерево в серпні – вересні.

Посадка

При розмноженні насінням сіють мімозу з січня по березень. Щоб забезпечити проростання, насіння потрібно замочити в воді 60 градусів і дві доби тримати у воді при 40 градусах. Деякі квітникарі рекомендують обдати насіння кип’ятком і злегка надрізати жорстку шкірку. Розмір горщика, в який проводитиметься посів, не повинен бути більше 15 см в діаметрі. У міру зростання розмір горщика потрібно збільшувати кожні два-три роки на 3-4 см, поки він не досягне 60 см. Ґрунт для акації сріблястою повинен бути нейтральним або слабокислим. Ґрунт можна приготувати самостійно: взяти 3 частини легкої дернової землі, 1 частина піску і 2 частини торфу. Суміш перед посівом треба ретельно перемішати і полити. Для проростання насіння потрібно підтримувати температуру не нижче 25 градусів, тому не варто ставити горщик на підвіконня, краще помістити його на столику поруч з батареєю опалення, але тоді потрібно підтримувати досить високу вологість – не менше 60%. Рослина, вирощена з насіння, зазвичай зацвітає вже на другий-третій рік.

Трохи простіше виростити сріблясту акацію, тобто мімозу, з живців. Їх нарізують довжиною 5-10 см в липні-серпні з дорослих рослин. Біля штамбу дорослого дерева часто виростають молоді паростки, які можна відрізати гострим ножем і використовувати в якості живця. Для вкорінення потрібно помістити в невеликий горщик із сумішшю торфу і піску (1: 1), закрити прозорим поліетиленовим пакетом або перевернутою пластиковою пляшкою без горлечка. Ґрунт весь термін вкорінення (2-3 місяці) слід підтримувати у вологому стані. Рослину, що прижилася треба розмістити в теплому світлому місці, без притінення, оскільки акація дуже любить сонце. Влітку її краще винести на відкрите повітря. Взимку, коли настає період спокою, рослина потребує прохолоди, але не нижче 10 градусів.

Догляд

Поливати акацію з весни до осені потрібно рясно, взимку – помірно, щоб не допустити перезволоження землі.

Підгодовувати рослину необхідно щорічно навесні і влітку, використовуючи рідкі комплексні добрива для квітучих кімнатних рослин, причому в період цвітіння це потрібно робити не рідше 1 разу на 2 тижні. Цвіте срібляста акація в березні. І зацвітає мімоза тим раніше, чим вище температура взимку. Так що цілком реально «запрограмувати» дату появи жовтих кульок. Відразу після закінчення цвітіння акацію потрібно обрізати, зберігаючи тільки пагони, розташовані близько до стовбурця, а сам стовбур – вкоротити. Це робить рослину густіше і дозволяє уникнути надмірного зростання.

До речі ось так виглядає мімоза соромязливамимоза стидлива

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->