Домашнє господарство // все про сад та город
ваніль

Вирощуємо ваніль в домашніх умовах.

| 0 comments

Ваніль є прекрасною декоративною рослиною,яку з успіхом можна вирощувати в кімнатних умо­вах, Її красиве блискуче, щільно-м’ясисте листя зберігається на рослині дуже довго — до кількох років. А якщо рослина обвиває якусь опору, то та­кий екземпляр справляє особливе враження. Вели­кі квітки, які з’являються в умовах кімнатної куль­тури досить рідко, дуже декоративні. Культивують рослину в теплих кімнатах біля самих вікон, захи­щаючи її від протягів та холодного повітря з ві­конних щілин.

Розмноження ванілі.

Розмножують ваніль живцями. Укорінюють їх у піску, який помірно зволожують. Перед цим треба занурити пагони повністю в лоток з водою на 10 хвилин.  Додайте щіпку рідкого добрива для поліпшення результату. При культиву­ванні пагони ванілі слід спрямовувати по штучних опорах — краще по корі або товстих гілках, роз­ташовуючи їх біля горщика з ваніллю.

Можна розмножують ваніль також насінням, але воно дуже швидко втрачає схожість. А те насіння що буває попадається в стручках спецій ванілі зовсім не здатні проростати. (вони оброблені гарячою водою а потім висушені). То ж насіння яке здатне прорости – це те яке зібране зі стиглих стручків, але в нашому регіоні їх практично не можливо знайти.

Догляд за ваніллю

Взимку поливають помірно, а вліт­ку вдосталь, часто обприскують водою, підживлю­ють щодекадно в літні місяці розчином коров’яку слабої концентрації (1 : 15). Оптимальним субст­ратом для вирощування ванілі є торф, листяна земля, подрібнені корені папороті в рівних об’ємах.ванільне дерево

Для посилення кущіння пагонів по весні треба підрізати їх. Рослина переносить цю процедуру відмінно. Ніякі місцеві шкідники і хвороби їй нестрашні.

Кімнатну ваніль рекомендується регулярно обрізати. Завдяки цьому рослина омолоджується, на ній починають рости бічні пагони, що робить її більш пишним.

Цвітіння ванілі

У природних умовах на 3-й рік після посадки на ліані з’являються суцвіття з 7-10 зеленувато-жовтих воскових квіточок. На батьківщині ванільної орхідеї (на Антильських островах, в Панамі, Мексиці) її запилюють особливий рід мексиканських бджіл або колібрі. Тому в інших країнах, які вирощують ваніль (в Занзібарі, Океанії. Індонезії, на Сейшельських островах. Мадагаскарі), запилення проводять вручну. Через 7 місяців на ліані дозрівають зелені довгасті коробочки, або, як їх у нас називають, стручки.квітка ванілі

Тримати на відкритому повітрі рослину можна тільки лише в теплі літні місяці. Слідкуйте за тим, щоб на неї не потрапляли прямі сонячні промені.

Де взяти пагони ванілі?

Якщо у вашому районі немає місцевого флориста або садового центру, тоді вам доведеться замовляти пагони через Інтернет. (краще в ботанічному саду, тоді більше шансів отримати дійсно ваніль, а не паросток невідомого походження) Переконайтеся, що кожен пагін принаймні висотою 30 см. Якщо ви замовляєте пагони через Інтернет, вам варто придбати кілька штук, щоб збільшити свої шанси на урожай ванілі. Пагони зазвичай беруться від зрілих рослин.

 

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->