Домашнє господарство // все про сад та город
банан

Вирощування бананів в домашніх умовах

| 0 comments

Якщо ви хочете збирати корисні для здоров’я людини кімнатні плодові рослини, та ще намага­єтесь надати вашій оселі особливо екзотичного виг­ляду, заведіть у своїй колекції банан.

Трохи опису

Стовбур у банана несправжній , це так-би мовити стовбур з листя, яке згодом відімре. А справжній стовбур – це бульбоподібне кореневище, на якому спірально розта­шоване велетенське листя.

Квітки у банана з однією пелюсткою. Одна квітка цвіте протягом 1—2 і навіть трьох місяців, а загалом цві­тіння банана триває майже цілий рік. До того ж саме суцвіття у трави-велетня теж велетенське, найбільше серед багатьох тисяч видів трав’янистих.

Через 8—12 місяців після появи листків від ко­реневища (як у півника або конвалії) відростає
квітконос. На верхівці його розвивається великесуцвіття, на якому після цвітіння утворюються безнасінні або з насінням плоди.банани

Кожний несправжній стовбур банана утворюєтільки одне суцвіття, на якому поступово, починаючи з верхівки, розвиваються жовтувато-зеленкува­ті квітки  сховані попід по­кривним листком-пелюсткою.

Після достигання плодів вегетативна частина рослини гине разом з листям. Бульбоподібне під­земне стебло живе далі і через деякий час відрод­жує новий несправжній стовбур, який розвиваєть­ся і вегетує протягом 1—2 років.

У тропічних країнах бананові рослини плодоно­сять через 12—16 місяців після садіння або появи нових пагонів, а в субтропічному поясі плодоно­шення настає через 3—4 роки. Бананові плантаціїзвичайно плодоносять протягом 7—8 років.

Умови вирощування бананів в кімнаті.

У кімнатних умовах банан напрочуд невибагли­ва декоративна рослина. Вона надає елегантності й
екзотичності приміщенню. Швидкість його росту, як і у всіх тропічних рослин, в умовах кімнат дещо
знижена. Висота середньорослих сортів рідко пе­ревищує 2 м.

Банан потребує якомога більше світла, тому його необхідно розмі­щувати біля балконних дверей або на утепленій ве­ранді. Якщо такої можливості немає, рослини вліт­ку можна виносити на балкон, веранду, лоджію або в садочок.банан-2

Банани не витримують застою води в грунті, однак її нестача призводить до надмірного ранньо­го достигання плодів та їх осипання. Поливати ба­нани треба рівномірно, влітку якнайчастіше обми­вати листя або обприскувати водою.

Підживлення 

З березня по серпень рослини потребують під­живлення розчином органічних речовин (коров’я­ком з розрахунку 1:10) чи біогумусом (придбаного в магазині) для кімнатних рослин.

Температурний режим

Оптимальною температурою для розвитку бана­нів є 25—28 °С. Тривале зниження температури до 15 °С призводить до зниження врожаю, затримки зав’язування плодів, а при нульовій температурі гине листя

Як підібрати грунт для вирощування бананів?

Для одержання врожаю банан необхідно виса­джувати в пухку, поживну, піскувату землесуміш. Оптимальною для нього є суміш з дернової, парни­кової або компостної, листяної землі, піску та до­мішок кісткового борошна або рогової стружки ( 1 : 1 : 1 :0,5). До кислотності субстрату рослинане дуже вибаглива, витримує рН від 4,5 до 7,5. Пе­ресаджують через 2—3 роки навесні, при цьому потрібно бути обережним, щоб не поранити ко­рені.

Як розмножують банани

Розмножується банан відсадками, діленням м’ясистих кореневищ або їх бульбоподібними бруньками, а деякі види насінням.

Розмноження відсадками

Відростаючий пагінчик разом з частиною кореневища відокрем­люють, зріз присипають товченим деревним вугіл­лям для запобігання загниванню і висаджують у горщик з поживною землесумішшю. Від часу відокремлення відсадка до збирання врожаю прохо­дить 9—25 місяців залежно від виду або сорту.

Розмноження бананів насінням

Насіння висівають у горщики з землесумішшю із листяної, торф’яної землі, піску та деревного ву­гілля ( 1 : 1 : 1 : 1 ) . При температурі 24—28°С воно проростає протягом місяця, іноді пізніше.

Сходи розсаджують (пікірують) у 9—11-сантиметрові горщики у землесуміш з листяної, торф’яної землі та піску ( 2 : 2 : 1). Догляд за рослинами по­лягає в регулярному поливі, дотриманні рівномір­ної температури у межах 18—20 °С, щодекадному підживленні розчином коров’яку (1 : 10). Переса­джують рослини навесні у великі горщики чи в діж­ку або висаджують у грунт зимового саду, де зазда­легідь грунт обробляють на глибину 30 см, вносять органічні добрива (перегній, краще коров’ячий) з розрахунку 20 кг на 1 м2 і добре поливають.росток

У період вегетації підживлюють коров’яком мульчують шаром перегною 4—5 см. При достат­ньому підживленні та поливах банан по­чинає плодоносити на третій рік.

Хвороби і шкідники банана.

Недостатнє харчування є однією з причин уповільнення зростання банана. Для прискорення зростання потрібно провести додаткову підгодівлю. Також від нестачі харчування листя банана жовтіють, але не в’януть.

Якщо листя банана сохнуть, а на кінчиках і краях листя з’явилися коричневі плями, то це результат занадто сухого повітря в приміщенні. Необхідно частіше обприскувати банан і збільшити вологість.

Якщо рослина відчуває нестачу світла, то листя банана стають блідими і дрібними. Необхідно збільшити інтенсивність освітлення.

Якщо у Вашого банана листя стали м’якими і поникли – це ознака низької температури. Необхідно збільшити температуру в приміщенні і не ставити рослина близько холодних вікон.

Якщо на листках з’являються між жилками темні плями, то турбуватися не потрібно, так як це природна пігментація.

Типові шкідники кімнатної рослини банан – трипси і павутинні кліщі.

 

 

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->