Домашнє господарство // все про сад та город

Розмноження орхідей в домашніх умовах

| 0 comments

Орхідеї відрізняються від більшості кімнатних рослин надзвичайно гарними квітами, повітряним корінням і яскравим листям. Квіти і повітряні корені цієї рослини стають справжньою окрасою житлового приміщення. Розводити орхідеї нескладно. Особливо популярно в останні роки стало розведення орхідей у квітникарів-аматорів. Розмноження орхідей в домашніх умовах виконується за вже відпрацьованою технологією.

Орхідеї належать до того числа рослин, яким потрібен особливий догляд. Але вони не настільки примхливі, як про них говорять. Розмноження орхідей вимагає спеціальних знань. orxideiІснує кілька способів їх розмноження:

Розмноження краще проводити навесні. Орхідея починає виходити зі стану спокою. І в цей період у рослини досить сил для зростання. При розмноженні орхідей слід обережно ставитись до коріння – воно дуже крихке. Місця зрізу обов’язково присипте деревним вугіллям. Успішно розмножити можна тільки здорову рослину.

Розмноження орхідеї стебловими нащадками «дітками».

“Дітки” можуть з’явитися лише у деяких сортів орхідей, таких як Фаленопсис і Дендробіум. Орхідею не так вже й складно розмножити дітками … Після досить тривалого цвітіння у квітки настає період, найбільш сприятливий для розмноження дітками.

Вимоги до рослин: дорослий екземпляр, який має хорошу кореневу систему і не менше 4-х великих листків. Природно квітка повинна бути відцвілою. Тобто мати свіжу (не старше півтора років) квітконіжку, який підрізують до верхньої “сплячої” бруньки. Добре, якщо орхідея відпочила після цвітіння пару місяців. До вікна, на яких містяться орхідеї, має кілька годин на день заглядати сонце.

Пора року: з другої половини лютого до середини червня. Щоб орхідея почала швидше утворювати нові відростки, їй необхідний відповідний догляд і різниця нічної та денної температури (для цвітіння), причому нічне значення має бути не нижче 15 ° C (16-18 градусів) …rozmnozhennya-ditkami

Початку зростання діток на квітконіжках сприяють підвищена температура (понад +28 … + 30 ° С) і висока вологість повітря, проте навіть в цих умовах сплячі бруньки пробуджуються не завжди.

Полив, відповідно, дуже мізерний або не поливати зовсім тижнів зо два. Все робиться так само, як для стимуляції цвітіння. Необхідно “розбудити” “сплячу” квіткову бруньку, а далі свою роль зіграє весняне сонечко.

Іноді “дітки” на квітконіжках з’являються самі собою, а часом для їх появи необхідно простимулювати розмноження. Якщо пощастило, і на квітконіжці утворилися дітки, то залишають їх розвиватися до появи двох пар листочків і повітряних корінців довжиною від 5 см, потім обережно відокремлюють. Але при цьому слід враховувати, що розвиток дітей може погано позначатися на материнській розетки, викликаючи деякі проблеми вегетації, тому потрібно особливо обережного поводження.

Потім новій рослинці потрібно обробити зріз деревним вугіллям. Тільки після цього орхідею висаджуємо в окремий горщик помістивши його в маленьку тепличку з температурою приблизно 22-25  ° C.

 Повітряні відведення.

Повітряні відведення утворюються у деяких видів Епідендрумів і Дендробіума.

Для вирощування рослини з повітряного відведення вам знадобиться міні-тепличка і мох-сфагнум. Щоб безлистий пагін правильно і швидко формувався, ви повинні покласти його горизонтально на вологий мох і помістити в теплицю.otvodok У теплиці має бути тепло і досить волого. Через місяць, бруньки почнуть прокидатися і ви отримаєте молоду рослинку. Після вкорінення акуратно відокремте нову орхідею від материнської, обробіть пагін і висадіть в горщик. Дотримуйтесь правильного догляду – деякий час тримайте найменшу орхідею в теплиці, підтримуйте вологість і забезпечуйте хорошу освітленість.

Не забувайте, що для успішного росту рослини необхідно вчасно насичувати ґрунт мінералами корисними для життєдіяльності рослини, шляхом підгодівлі орхідеї.

Ділення орхідеї на дві частини.

Це простий спосіб, який добре підходить для більшості кімнатних рослин. Спосіб поділу ідеальний для таких видів орхідей, як Цимбидиум, Каттлея і Пафіопеділум.

Головна умова – рослина має бути великою і мати не менше 4 цибулин. Земля в горщику повинна бути вологою.dilennya-kushha-orxide%d1%97

Рослину виймаємо з горщика намагаючись не пошкодити коріння. Після цього очищаємо коріння від землі і розрізаємо так, щоб на кожній половині було по 3 цибулинки. Зрізи квітки обробляємо деревним вугіллям. І садимо в ґрунт. Більш дрібно ділити рослина не слід. Орхідея буде довго рости.

Добре розмножувати орхідеї діленням, коли ви збираєтеся пересадити рослину або коли цибулини вилазять з ґрунту.

Розмноження орхідей живцями

Це більш складний спосіб. Його можна використовувати для орхідей типу Ванда та Епідендрум. Для розмноження беремо бічні пагони довжиною 10-15 см. Можна взяти старі подовжені стебла або ж відцвілі квіткові. Зрізаємо верхній пагін гострим і знезараженим спиртом або перекисом ножем.rozmnozhennya-cherenkami

Зрізи посипаємо деревним вугіллям. Живець висаджуємо в горщик зрізом в землю і накриваємо утворюючи невелику тепличку. Догляд за живцем повинен бути таким же, як і за дорослого орхідеєю. Температуру в тепличці потрібно підтримувати на рівні 25-28 градусів.

Розмноження орхідей насінням

Це важкий процес, який займає багато часу. У орхідей насіння маленькі, без живильної тканини. У природі насіння проростає завдяки кореневої губки, яка їх годує. У штучних умовах досягти проростання складно. Потрібна спеціальне живильне середовище, а отримати його можливо тільки в лабораторних умовах, де забезпечити стерильність не складе труднощів.nasinnya

Що слід пам’ятати і знати перед тим як зайнятися пророщуванням орхідеї з насіння? До 9 місяців йде на проростання насіння. За 1,5-3 роки паросток стане дорослим рослиною. Цвісти орхідея буде через 2-4 роки, іноді перше цвітіння доводиться чекати 10 років. Це характерно для пафіопеділуму.[ads3]

Але якщо ви не відмовилися від ідеї виростити з насіння орхідею, треба підготувати грунт (подрібнений мох і листова земля), він повинен бути вологим. Далі слід встановити стерильні умови з температурою 22-25 градусів і високою вологістю. Після появи у сходів першого листка проводимо їх пікірування. Коли з’являться 4 листка, висаджуємо сіянці в горщики і надалі доглядаємо як за звичайною орхідеєю.

Сподіваюсь вам сподобалась моя стаття.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->