Домашнє господарство // все про сад та город
Червоний квамокліт

Цікава квітка квамокліт.

| 0 comments

Квамокліт – це трав’янисті, як правило, кучеряві ліани, з тонкими стеблами довжиною 1,2-3 м, легко підіймаються, обвиваючи опору. У природі багаторічники, у нашій країні культивуються як літні рослини. Квіти як і звичайної імпомеї розпускаються вдень і скручуються з заходом сонця. Восени дозрівають плоди – сухі світло-коричневі капсули сферичної форми на короткій плодоніжки, що містять до 4 насіння.

Сильні в’юнкі рослини виростають за сезон до 3 м. Цвітіння починається з серпня до середини осені у деяких сортів дещо раніше – на початку липня, відповідно, вони швидше завершують вегетаційний цикл.Білий квамокліт

Вирощування і догляд квамоклітів.

Ці квіти здатні рости як в сонячних так і частково затінених умовах. Полюбляють повітропроникний піщаний ґрунт з гарним дренажем. Квамокліти переносять невелику посуху, але краще ростуть при підтримці постійної вологості.Куля

Догляд за квамоклітом полягає в регулярних частих поливах та підгодівлях. Підгодовувати рослини слід раз на тиждень комплексними мінеральними добривами. Суцвіття і листя тонкі і крихкі, особливо у молодих рослин, стебла потребують підтримки. Опору можна спорудити з дроту, натягнутих ниток, дерев’яних брусків.

При посадці слід враховувати особливість квіток квамокліта, які тягнуться назустріч сонцю. Для формування живоплоту, наприклад, слід спрогнозувати в яку сторону буде звернений квітучий килим.

Розмноження

Квамокліти розмножують насінням. Можна сіяти у відкритий грунт або вирощувати через розсаду. У першому випадку насіння загортають у грунт на глибину приблизно 3 мм, витримуючи відстань від 40 до 90 см.Розсада

Висівання проводять в кінці квітня — в першій декаді травня, що забезпечить хорошу схожість і ріст при оптимальних температурах. Сіянці з’являться приблизно через два тижні і швидко розростуться.

При розсадному способі розмноження насіння попередньо замочують на добу в теплій воді. Пророщування починають наприкінці березня в контейнерах або окремих торф’яних горщиках з універсальною грунтовою сумішшю при температурах 18 до 22 градуси протягом декількох тижнів. Висаджують розсаду в підготовлені лунки в травні, трохи заглиблюючи саджанці.Піраміда

Квамокліти, вирощені з розсади зацвітають у другій половині липня. При посіві насіння у відкритий грунт, відповідно, пізніше і не завжди встигають завершити вегетаційний цикл до визрівання плодів. Тому більш надійний спосіб отримати насіння квамокліта – це вирощувати рослини розсадним способом.

Хвороби та шкідники Квамокліту

Квамокліти практично не хворіють. З шкідників заподіює неприємності павутинний кліщ, який вражає листя і може навіть зовсім погубити рослину. Крім спеціальних засобів обробки, існує простий і екологічний спосіб боротьби з кліщами — обприскування рослини холодною, бажано колодязною водою близько 3-х разів на тиждень.

Ландшафтний декор

Витончені і повітряні ліани дуже швидко ростуть, обплітають опори, підіймаються по шпалерам, додаючи вертикальну складову в загальний пейзаж. Висаджені в якості живої огорожі вони створять ажурну завісу, розмежовуючи ділянки саду або позначаючи доріжки. Піднімаючись по стіні, приховають непривабливі споруди. Чудово поєднуються квамокліти різних сортів з квітами різних кольорів – червоних, рожевих і білих, наприклад. Мерехтіння різнобарвних вогників в зеленому листі додасть ще більш привабливий вигляд огорожі.[ads2]

Якщо посадити сіянці квамокліту по колу діаметром близько метра, в центрі якого встановити опору, то рослини зіллються в ошатну піраміду.
Із-за швидкого зростання нижні частини стебел ліан залишаються без листя, тому краще передбачити посадку низьких рослин, щоб замаскувати підніжжя. Ці незвичайні ліани з ніжним по структурі листям і великою кількістю елегантних кольорів.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->