Домашнє господарство // все про сад та город

Аронія чорноплідна. Горобина.

| 0 comments

Аронія чорноплідна, або, як її ще називають, чорноплідна горобина, є деревом або чагарником з сімейства рожевих. Батьківщиною аронії чорноплідної вважається східна частина Північної Америки. Саме в східній частині Північної Америки аронія чорноплідна зростає в своєму природному, первозданному вигляді.

До нас аронія чорноплідна потрапила в 1935 році. Цього року цю  рослину вперше завезли на Алтай, а вже звідти вона поширилася практично по всій території колишнього Радянського Союзу. Таке велике поширення аронія чорноплідна отримала швидше за все через свою невибагливості як до грунту, так і до умов зростання. Приміром, найкраще аронія чорноплідна росте і плодоносить на бідних грунтах.

Крім своєї невибагливості до грунту аронія чорноплідна також не особливо вибаглива і до освітлення, правда, в сильно затінених місцях врожайність аронії чорноплідної різко падає, так що для нормального плодоношення краще під аронию черноплодную відводити місця добре освітлення. Крім цього культурні сорти аронії чорноплідної прекрасно переносять морози до 35-40 ° С, у той час, як дикоросла аронія чорноплідна є більш теплолюбивой культурою і морози навіть  -20 ° С можуть виявитися для неї згубними.

У природному, дикорослому вигляді аронія чорноплідна рідко досягає висоти 4 метри, в основному це кущі від 0,5 до 2 метрів. У культурному ж вигляді аронія чорноплідна це кущ висотою до 3 метрів і в діаметрі до 2 метрів. Не рідко аронію взагалі приймають за бур’ян і всіляко намагаються з ним боротися, хоча в перекладі з грецької аронія означає “допомогу”, так що перш ніж знищувати цей чагарник, гарненько подумайте, а може все-таки він стане в нагоді, адже кращого засобу від підвищеного тиску, до того ж абсолютно нешкідливого, поки ще нема.

Крім того, аронія досить скороплідна і дуже продуктивна. У період плодоношення  вступає через 2-3 роки після посадки і врожай ягід з одного куща може становити до 10 кілограмів. Крім скороплідности і високої врожайності аронія практично не уражається хворобами і шкідниками, що зводить догляд за рослиною практично тільки до збору врожаю.

У дикому вигляді аронія чорноплідна розмножується насінням, а ось вже культурні сорти аронії розмножувати краще живцями або ж відводками для того, щоб повністю зберегти якості материнського куща. Цвіте аронія чорноплідна в кінці травня, на початку червня. Цвітіння триває протягом двох тижнів, аразмножение-отводками1 плоди дозрівають до кінця серпня, початку вересня. Плоди в аронії чорноплідної досить великі, до 1 сантиметра в діаметрі і вагою до 2 грам. За кольором ягоди аронії чорноплідної пурпурно-чорні, з синюватим відтінком. У свіжому вигляді ягоди аронії можуть зберігається до трьох днів, а при температурі не вище + 5 ° С – до двох місяців.

 

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->