Домашнє господарство // все про сад та город

Правильна посадка яблунь навесні.

| 0 comments

Якщо за вікном весна і температура стійко тримається на плюсі, саме час приступити до посадки плодових і ягідних культур. Щоб зробити це правильно і отримати восени відмінний урожай треба притриматись кількох порад.

Навесні плодові саджанці висаджують до розпускання бруньок, відразу після відтавання ґрунту. Якщо саджанці не прикопані з осені, швиденько купуйте їх в магазинах або на ринках. Для посадки слід брати саджанці у віці 1-3 років, у дерев старше приживлюваність знижується.

Підготовка до посадки

Яма – перша справа. Ями для весняної посадки зазвичай копають з осені, а підготовку до посадки нових місць для осінніх посадок краще провести навесні. Таке попереднє викопування ям сприяє хорошому зволоженню бічних стінок і дна, ущільнення ґрунту і економії часу. Звичайно якщо ями не були заздалегідь підготовлені то копають їх перед посадкою (краще якщо за декілька днів перед посадкою при цьому добре їх зволоживши).

Розміри посадкових ям в діаметрі для яблуні на сильнорослій підщепі – 120 см, глибина 70 см, для яблуні на напівкарликовій підщепі відповідно – 100 на 50, на карликовій підщепі – 90 на 40.

При копанні посадкової ями більш родючий верхній і менш родючий нижній шари ґрунту розкладають по краях ями окремо. Заздалегідь готують удобрювальну суміш з розрахунку 0,5 куб. м на дерево.

Суміш складається з перегною і торфу (компосту) – 30 кг, гранульованого суперфосфату – 1,0-1,5 кг, хлористого калію – до 0,6 кг і вапна для кислих ґрунтів – до 1 кг.

Посадка

Нижню частину ями засипають землею, взятою з верхнього шару грунту. Обов’язково чергують її з перегноєм до утворення невеликого горбочку. Перед посадкою саджанцю розправляють коріння, потім поміщають деревце на цей горбик. Засипають коріння шаром з родючої землі, після чого сумішшю з добривами. Саджанець при цьому обережно струшують – щоб ґрунт його краще обволік і щоб коренева шийка стала вище поверхні ґрунту на 3-5 см. Засипавши лунку землею, ґрунт навколо саджанця треба ущільнити. Після ущільнення роблять лунку діаметром до 1,2 м.

Після посадки ґрунт поливають з розрахунку 15-20 л на один саджанець. Коли вода в лунці вбереться, ґрунт мульчують перегноєм, листям. Ця процедура дуже важлива – вона запобігає висиханню поверхні лунки.

Поради перед посадкою.

Щоб дерева не чахли краще посадити сад на тому місці, де ніколи не було плодових дерев. Тоді він добре росте і приносить чисті і великі плоди. Якщо ж розмістити молоді рослини на 20-30-річній садовій ділянці, то вони будуть погано розвиватися і хворіти. Будь-яка рослина виділяє в землю різні речовини, які не встигають розкладатися і поступово накопичуються. Але це стосується рослин одного виду. Наприклад, якщо на якомусь місці росла яблуня і її прибрали, то посаджена на це ж місце молода яблуня обов’язково буде хирлява. Якщо посадити на це місце грушу, то вона буде краще розвиватися, але все одно не так, як хотілося б. Якщо ж визначити на це місце сливу, аличу, вишню, то вони можуть рости навіть краще, ніж на чистій ділянці. Тож треба чередувати плодові дерева.

Підживлення 

Садовим рослинам постійно потрібна підгодівля, навіть якщо вони ростуть на багатих ґрунтах. Якщо восени під перекопування ґрунту внесли органічні, фосфорні та калійні добрива, то в квітні залишилось внести тільки азотні. Якщо восени не вносили добрива, то навесні можна застосувати комплексні добрива, що містять всі три елементи: азот, фосфор, калій.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->