Домашнє господарство // все про сад та город

Посадка редиски в парник.

| 0 comments

Агротехніка вирощування редиски досить проста. Її можна вирощувати як в теплиці, парнику, так і у відкритому ґрунті. І виконуючи всі необхідні умови правильно, можна зібрати добрий урожай.

  1. Умови вирощування редису в парнику

  2. Посадка

  3. Догляд та збір

  4. Хвороби редиски

Редис – рослина однорічна. Охарактеризувати її можна як скоростиглу, волого-і світлолюбну, стійку до холодної погоди рослину. Відноситься вона до сімейства капустяних.

Умови вирощування редиски в парнику.редис в парнике

Якщо ви вирішили виростити редис у парнику, то важливо знати, що це буде трохи складніше, ніж у відкритому ґрунті. У парнику редис росте не дуже добре, швидко пускає стрілки, плоди виходять більш жорсткі, а буває, що при вирощуванні в і і зовсім не утворюється коренеплід. Для посадки редису у закритому ґрунті виберіть саме освітлене місце для грядки, так як редис дуже любить сонячне світло. Як культура морозостійка, при вирощуванні вона вимагає постійного відстеження температури. Для підтримки оптимальної температури необхідно регулярно провітрювати парник. Щоб визначитися, які сорти редиски краще ростуть у вас в теплиці, посадіть різні, а потім виберіть ті, що найбільш сподобалися.

Редиска має короткий період вегетації (30 … 33 дня влітку і 85 … 100 днів взимку), непохитно переносить холод і короткий світловий день.
Температура проростання – 2 … 3 ° С. Сіянці витримують похолодання до -4 ° С. Оптимальна температура росту залежить від тривалості світлового дня. Чим менше світла – тим нижче температура. У лютому оптимальна температура становить 9 ° С, а в квітні – 18 ° С. Оптимальна температура грунту – 10 … 14 ° С. При перегріві плоди утворюються м’які і в’ялі з пустотами всередині.

Загущеність і затінення переносить погано – коренеплоди при цьому утворюються дрібні.
Важливе значення при вирощуванні редису в закритому ґрунті є вода. Наявність води прямим чином впливає на якість плодів. При відсутності води плоди редису стають грубими, в них утворюються порожнечі, при надлишку води затримується зростання, жовтіють листя і плоди мають слабке забарвлення. Поливають рослину регулярно: помірно до початку утворення коренеплоду, рясно – в період її зростання.

Посадка Сіяння насіння

Агротехніка вирощування редиски рекомендує ранньостиглі весняні сорти висівати в парник, починаючи з березня і до 10 квітня. І вже до травневих свят процес вирощування завершиться, а на вашому столі будуть красуватися красиві і апетитні коренеплоди редиски. Після чого парник можна буде використовувати для більш теплолюбних рослин.

У відкритому ґрунті під плівкою можна вирощувати редиску, починаючи з 10 по 20 квітня.

Посів роблять рядами на глибину 0,5 … 2,5 см (в залежності від виду грунту). Відстань між рядами становить 8 … 10 см, а між рослинами 2 … 4 см. Можна сіяти редиску точено 3х3 або 4х4 см. При цьому кількість врожаю значно більше. Для посіву відбираються здорове насіння розміром 2,4 … 2,8 мм.

Догляд та збір

удобрение редисаҐрунт для вирощування редиски повинен бути нейтральним і добре удобреним. У кислому ґрунті редис схильний до захворювань. Підживлення як правило не потрібні – вистачає добрив, внесених перед посівом. Але іноді проводять підживлення на початку формування коренеплоду.
Після посіву насіння проростання триває 3 дні навесні і 20 днів взимку.

Збір врожаю проводять вибірково в міру дозрівання плодів протягом 7 … 10 днів. Розмір плодів залежить від сорту. Зберігати редис краще при температурі 3 … 4 ° С в поліетиленових мішках або ящиках.

Проблеми та їх профілактика

А тепер про проблеми, які зачіпають редис. Як і будь-яка інша культурна рослина, у неї є свої захворювання. Розглянемо основні з них і заходи по боротьбі з ними.

  • «Чорна ніжка» – захворювання з ряду грибкових, заражає не тільки редис, але і багато інших культур, заважаючи вирощувати якісні овочі. Захворювання значно частіше відбувається в парниках. черная ножкаВиявляється як потемніла коренева шийка, яка поступово стоншується і загниває.

Самий надійний засіб – це по можливості заміна грунту. Можливо також його оздоровлення за допомогою розчину мідного купоросу. На 10 л гарячої води розводять 2 ст. ложки купоросу. Всі захворілі рослини необхідно видалити. Також допоможе регулярне провітрювання парнику. Заражений ґрунт необхідно обробити марганцівкою (з розрахунку на 10 л води 3 г), потім мульчувати піском. Тільки після цього його можна використовувати, щоб вирощувати редиску.

  • Несправжня борошниста роса – утворює білий наліт на бадиллі, після чого відбувається відмирання листя.мучниста роса

В якості профілактики від зараження цим захворюванням потрібно очищати грядки і прилеглі ділянки від залишків рослин. Прогрівати насіння, тим самим знезаражуючи їх. Ще одна профілактична міра – це проріджування грядок. У самому крайньому випадку можливе використання бордоської рідини в якості обприскування.

  • Суха гнильСухая гниль – може заражати редис на будь-якій стадії розвитку. Виявляється як світлі цятки з чорною крапкою на листках, самих плодах і вражає навіть насіння. В результаті редис засихає. Фактором швидкого поширення є тепла і волога погода. До найбільшого зараження схильні молоді сходи. Профілактичні заходи по боротьбі з сухою гниллю включають в себе знезараження насіння і якісне видалення залишків рослин. Знезаразити насіння можна за допомогою його прогріву.

 

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->