Домашнє господарство // все про сад та город

Колоновидні дерева. Посадка та догляд.

| 0 comments

Вирощування колонних дерев.

На території України існують наступні колоноподібні форми (яблуня, груша, слива, алича, черешня).

Колоновидні дерева по догляду практично нічим від звичайних не відрізняється.

Але слід пам’ятати – чудес у природі не буває! Хороший урожай можна отримати лише тоді, коли рослини забезпечені всім необхідним для їх розвитку.

1. Оптимальна схема посадки 90×90см або 1×1 м.

2. Посадкову яму готують такого розміру, щоб коріння в ній розмістилося вільно, не загинаючись, максимальний розмір не обмежений, місце щеплення має бути над землею.

3. У посадкову яму можна внести не велику кількість фосфорних, калійних добрив (до 50 гр). Добре перемішують із землею, ущільнюють, а потім саджають деревця, після чого рясно поливають. При внесенні органіки її необхідно відокремити шаром землі від коренів. Необхідно передбачити можливість просідання землі в посадковій ямі.

4. Навесні і влітку (до середини червня) обов’язково підгодувати саджанці 3-4 рази гноївкою 1:10 або вибродженим курячим послідом 1:30. Підійде також і селітра.

Всі підгодівлі здійснюються протягом усього вегетаційного періоду. Їх має бути три:

  • Відразу після того як розпустилися листя.
  • Через 14 днів після першої підгодівлі.
  • Через 2 тижні після здійснення другої підгодівлі.

5. Слабке місце колоновидних дерев – верхівкова брунька. У разі її загибелі або сильного підмерзання деревця можуть давати по 2-3 енергійно зростаючих вертикальних пагонів, які можна залишити, дозволивши рослинам, рости в кілька стовбурів. Причому, в подальшому, ці стовбури поводитимуться як окремі колони при збереженні компактної форми дерева. При необхідності формування суворої колони слід обмежити зростання бічних відгалужень, прищипкою всіх енергійно зростаючих бічних пагонів залишаючи у їх основи 2-3 бруньки (листа). Цю ж роботу можна виконати навесні наступного року методом обрізки.

6. У всі періоди зростання слід пам’ятати, що колоновидні дерева дадуть очікуваний урожай, якщо вони вдосталь будуть забезпечені водою і мінеральним підживленням, і якщо Ви захистите їх від шкідників і хвороб.

7. Листя у колонних дерев повинне бути здоровим. Необхідні профілактичні обприскування від хвороб і шкідників препаратами, рекомендованими для звичайної яблуні. Якщо Ви не будете обприскувати зовсім, то урожай буде, але значно менше можливого.

8. На зиму необхідно передбачити заходи захисту від мишей та зайців.

9. Молоді саджанці (1-2 рік життя) на зиму необхідно захистити від сильних морозів, використовуючи для цього підручні матеріали. Хвойний лапник, стружку, солому, але так, щоб укриття було сухе і під укриття не могли проникати миші. Добрим захистом рослин від морозів є підгортання снігом.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->