Домашнє господарство // все про сад та город
Алича

Розмноження аличі

| 0 comments

Алича – одна з вихідних форм сливи домашньої, представляє з себе дерево висотою 3-10 м. Квітки – білі, поодинокі. Плоди – округлі, подовжені або плескаті, жовті, червоні, фіолетові або майже чорні. Алича невибаглива до ґрунту і стійка до хвороб. У дикому вигляді і в культурі поширена на Балканах, в Середній і Малій Азії, Ірані, Закавказзі, Молдавії, на Північному Кавказі і півдні України. Іноді її називають “вішнеслива”. Поговоримо ж про способи її розмноження.

Розмноження аличі паростю

Це найпростіший спосіб розмноження аличі, але його використовують з метою подальшого щеплення, за винятком кореневласних рослин. Парость необхідно відокремити від материнського дерева на початку весни, проте викопувати потрібно рослини, які знаходяться подалі від куща. Це пов’язано з тим, що у пагонів, що знаходяться поблизу материнської культури слабо розвинена коренева система. При відкопуванні саджанця перерубують частину батьківського кореня приблизно на 15 сантиметрів в кожну сторону, місця зрізу замазують садовим варом для запобігання попадання інфекції.

Розмноження аличі живцями

В цьому випадку можна застосовувати два види живців, зелені і кореневі. Зауважимо, що останній вид використовують при наявності кореневласних дерев в саду, в той час як зелені живці необхідно заготовлювати тільки з щеплених культур.Алича мірабелла

Живці кореневого типу зрізують пізньої осені чи ранньої весни до сокоруху, при цьому мінімальна товщина гілочок повинна знаходитися в межах 5-ти сантиметрів. Ці живці беруть у молодих рослин на метровій відстані від стовбура, хоча в старих дерев цей показник не повинен перевищувати 1,5 метра. У разі заготівлі живців в осінній період їх зберігають у погребі чи підвалі, де встановлений температурний режим від 0 до +2 градусів, пересипаними тирсою.

Висаджують подібні рослини в перших числах травня в добре аерований і досить зволожений ґрунт. Посадка живців відбувається в похилому положенні, при цьому верхній його кінець заглиблюють в ґрунт приблизно на три сантиметри, а потім вкривають живець плівкою. При стабільній сонячній погоді посадки притіняють, а через місяць покривний матеріал можна і зовсім прибрати. Слід зауважити, що вирощеним подібним чином саджанців необхідно пару років для дорощування.

Експерти відзначають, що корневласні дерева мають кращі якості, ніж щеплені сорти. У регіонах з суворими зимами кореневласна алича після вимерзання може випустити пагони того ж сорту, чого не скажеш про щеплені культури.

Розмноження аличі кісточкою

У аличі є можливість розмноження навіть кісточкою. Отримані таким чином сіянці дуже добре запилюються сусідніми деревами і дають стабільні врожаї. У цьому випадку потрібно не забувати, що алича чуйно ставиться до пересадки, тому кісточки потрібно садити відразу на постійне місце. Це благотворно позначиться на розвитку саджанця і на його врожайності.

Щеплення

Т-подібна окуліровка
Щеплення буває методом окулірування: Т-образна і в приклад. Т-образну окуліровку роблять під час бурхливого руху соків (в залежності від місцевості).Окуліровка

Щеплення в приклад
Щеплення в приклад більш поширена, так як її практично простіше виконати. Роблять її в теплу пору року. Навесні це роблять до того як сік почне свій рух. Побачите, що живці приживаються значно краще.щеплення в приклад

Аличева підщепа
Для підщепи можна використовувати сіянці дикої аличі. Їх можна поєднувати з будь-яким сортом, а так само вони посухостійкі і зовсім невибагливі.

Клонові підщепи
Так само дуже популярні клонові підщепи. Їх отримують укоріненням живців і відводків від культурних сортів аличі. Рослини, отримані таким шляхом, легко розмножуються і стійкі до хвороб і поганих кліматичних умов.

Щеплення на сливу
Великою популярністю користується щеплення аличі на сливу. У цьому випадку основою для щеплення служать сорти канадської сливи, терносливи. Вони стійкі до морозів, добре поєднуються з аличею і набагато підвищують зимостійкість аличі. Відомі випадки, коли живець необхідного сорту був щеплений безпосередньо в розгалуженні сливи. Причому, на одному дереві можуть зробити щеплення і спокійно уживатися різні сорти, що дуже зручно, якщо зайвого місця у вас мало

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->