Домашнє господарство // все про сад та город

Як користуватися торф’яними таблетками

| 0 comments

Серед великого різноманіття наявних у продажу ґрунтів, великий інтерес представляють так звані торф’яні таблетки.

Таблетки з торфу розробка, яка призначена як для городниківлюбителів так і для професійного застосування. Основним їх призначенням є вирощування розсади овочевих та декоративних культур, укорінення живців, пророщування насіння. У деяких випадках вони можуть застосовуватися і як основний грунт для рослин при кімнатному вирощуванні.

Діаметр торф’яних таблеток буває різним, від 24 мм до 90 мм, а їх товщина варіює від 8 до 30 міліметрів. Зовні така таблетка обтягнута тонкої сіточкою що розтягується. Вона як би служить їй оболонкою. У центральній частині однієї зі сторін, як правило, існує спеціальне поглиблення. Це якраз місце для посіву насіння. Основна структура таблетки складається із спресованого торфу, який забезпечує висаджених рослин високу ступінь повітро-і водопроникності. Допоміжна частина таблетки, що забезпечує хороший ріст і розвиток рослин, представлена ​​різними біологічно активними добавками. Це, звичайно, якийсь стимулятор росту плюс комплекс мінеральних добрив.

Використання таблеток

Щоб підготувати таблетки до посіву насіння їх потрібно впритул розмістити в пластиковій коробці або ящику поглибленням вгору. Після цього в ящик або коробку потрібно налити трохи теплої води. Через деякий час наші таблетки з торфу набухнуть і збільшаться в висоту в 5-7 разів. Оболонкасіточка при цьому «змусить» прийняти торф’яний субстрат потрібну нам форму рівного циліндра. Уже через двадцятьтридцять хвилин торф’яні циліндри досягнуть свого оптимального розміру. Тепер нам залишеться злити зайву воду.

Також деякі городники практикують розміщення кожної таблетки в окремий горщик або іншу підходящу окрему ємність. Якщо у вас є в наявності є мініпарники, а ще краще спеціальний пропагатор, то це взагалі ідеальний варіант. Варто відзначити, що торф’яні таблетки, часто не мають в своїй конструкції сіточки, і тому, в даному випадку, при розміщенні в ящиках стаканчики їм можуть бути просто необхідні.

Зазвичай беруть по дві насінини тієї чи іншої овочевої культури і висаджують їх в поглиблення, розташоване зверху набряклого торф’яного циліндра. Після посіву нашу майбутню розсаду слід помістити в тепло, або, при наявності, включити нагрівальний елемент пропагатора. До речі, пропагатор – це такий спеціальний контейнер-тепличка, де створюється особливий мікроклімат, який дуже корисний для гарного вкорінення і подальшого розвпропагаторитку сіянців. Пропагатор бувають без примусового обігріву і з обігрівом . В принципі, найпростіший пропагатор – це невелика ємність, накрита пакетом з поліетилену.

У складі отриманого з торф’яної таблетки субстрату є всі необхідні для росту речовини, так що чергова підгодівля вашій рослині знадобиться лише через пару тижнів після моменту появи першої пари справжніх листочків. В даний субстрат можна з успіхом висадити і вже пророщене насіння, а якщо використовувати субстрат, який отриманий з досить великих за розміром таблеток, то в нього можна пікірувати розсаду, яка росте в загальних ящиках. Коли ваша розсада досягне необхідного віку, пересаджують її разом з торфом в грунт. І сіточку знімати необов’язково – вона через деякий час розчинитися в грунті повністю.

Переваги використання таблеток

  1. відмінно підходять для пророщування дрібного і дорогого насіння, так як такий поживний субстрат забезпечує дуже високу схожість насіння;
  2.  забезпечують ідеальну можливість вирощування рослин, що мають чутливу кореневу систему, так як торф дуже розсипчастий і м’який матеріал, і він менш будь-яких інших грунтів травмує коріння;
  3. оскільки зайва волога не адсорбується торф’яними таблетками, вологість системи коренів регулюється природним шляхом, що забезпечує відсутність ризику її загнивання;
  4. підживлення не потрібно на ранній стадії, а значить просто неможливо спалити молоду і ніжну рослину добривами;
  5. дуже зручна й безпечна пересадка рослин у відкритий грунт, так як при цьому абсолютно не пошкоджуються корені, з огляду на те, що сіточка оберігає торф’яної циліндр від руйнування і допомагає зберегти його форму.

Основні види торф’яних таблеток в Україні. 

З відомих виробників можна виділити норвезьку фірму Jiffy. В асортименті цієї фірми, крім торф’яних таблеток з артикулом «Jiffy-7», є набір дуже якісних торф’яних виробів з торфу і продуктів з кокосового субстрату. Тут же випускають і спеціальне обладнання для якісного пророщування насіння і для вирощування розсади. Однак на покупку продукції даної фірми доведеться витратити порівняно багато коштів. Розміри випускаються таблеток з торфу 24 мм, 33 мм, 36 мм, 41 мм, 44 мм і 50 мм.

Фірма Ellepress з Данії, також пропонує широкий вибір виробів з спресованого торфу з додаванням вапна для забезпечення потрібного РН середовища. Ellepress себе позиціонує, в ролі постачальника виробів фінського торфу Kekkil, що має найвищу якість. Розцінки тут приблизно в два рази нижче, ніж у виробів фірми Jiffy. Випускаються таблетки діаметром 27 мм, 36мм, 42мм і 70 мм.

Є й вітчизняні виробники торф’яних таблеток.

ТМ “Росла” – Торф’яні таблетки для розсади виробляються на основі сфагнового торфу, спресованого в целюлозно оболонку з додаванням усіх необхідних компонентів для пророщування насіння овочевих та квіткових культур. До складу таблетки входить гідрогель, який утримує вологу. Випускаються таблетки діаметром 41 мм. Вітчизняні таблетки ще дешевші ніж у фірми Jiffy.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->