Домашнє господарство // все про сад та город
Розсада

Строки посіву насіння основних овочевих культур

| 2 коментарі

Ось і настала пора подумати про розсаду на цей рік. Кожен городник вже готується до весняних робіт, і задається питанням коли ж можна вже починати висівати насіння на розсаду? В таблиці наведеній нижче приведені терміни висівання насіння на розсаду та висадку її у відкритий грунт для середньої та південної полоси України. Для районів північних областей строки потрібно трішки скоригувати. 

Таблиця строків посіву насіння основних овочевих культур

Сроки вирощування

Сайт Gosvo.in.ua

Наведені крайні дати висівання та висадки, для одержання продукція якомога раніше. Якщо ви не встигли висіяти в ці строки нестрашно ще впродовж трьох-чотирьох неділь є можливість висівати.

На швидкість росту розсади впливають декілька факторів:

 

По-перше, з умовами вирощування (при більш низькій температурі рослини розвиваються повільніше, і розсада буває готова пізніше).

По-друге, з діаметром ємностей, в яких росте розсада, а також кількості рослин на 1 м².

Чим більше площа живлення (відповідно, менше рослин на одиницю площі), тим довше можна вирощувати розсаду іноді без пікіровки (якщо розсада садиться наприклад в окремі ємності, горшочки, касети).садіння

Чим менше ємності і площа живлення, тим коротшим повинен бути період вирощування (в іншому випадку рослини сильно витягнуться, будуть слабкими, гірше приживуться після висадки).

Тому найкраще досвідченим шляхом визначити оптимальний вік розсади для конкретних умов вирощування.

Тривалість проростання насіння і появи сходів сильно залежить від температури і вологості субстрату, а також від енергії проростання насіння.
Термін висадки розсади в грунт залежить від умов року (якщо весна рання і тепла, то можна висаджувати приблизно на 5-10 днів раніше, якщо пізня і холодна – приблизно на стільки ж днів пізніше).
Крім того, якщо є можливість забезпечити рослинам додаткове укриття (плівка або агроволокно) в разі поворотних заморозків, то розсаду можна висаджувати на 5-10 днів раніше зазначених термінів.

Перерощування розсади безпечно для селери і перцю, в меншій мірі небезпечно для капусти і цибулі.

Найбільш небезпечно перерощування розсаді томатів.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

2 Comments

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->