Домашнє господарство // все про сад та город
види агроволокна

Агроволокно. Види та способи застосування.

| 0 comments

No votes yet.
Please wait...

Залежно від способу застосування агроволокно можна розділити на декілька груп:

1. Чорне агроволокно для мульчування ґрунту щільність 50-60г / м2
2. Біле агроволокно для укриття рослин, безпосередньо на відкритому ґрунті щільність від 17 до 30г / м2
3. Біле агроволокно для використання на тимчасових конструкціях укриття з дуг, парники, теплиці, щільність 30 – 60г / м2
4. Двошарове агроволокно для мульчування ґрунту – чорно-біле 50-60г / м2 та жовто-чорне агроволокно.
5. Двошарове агроволокно для укриття рослин та захисту від заморозків, червоно-біле та жовто-біле армоване агроволокно.50-60 г/м2

Чорне агроволокно для мульчування ґрунту.

Боротьба з бур’янами – важливий етап в «битві за врожай». І для того, щоб виграти цей бій, професіонали застосовують агроволокно для мульчування. Його розстеляють на підготовлений ґрунт, проробляють в ньому лунки, в які і висаджують рослини. Чорне агроволокно не пропускає сонячне світло крізь себе, що перешкоджає росту бур’янів. Земля під агроволокном прогрівається краще, що сприяє прискоренню процесу розвитку кореневої системи, а так само запобігає зневодненню і розтріскуванню ґрунту.клубника под агроволокном

Особливо популярною стала полуниця на агроволокні. Як ми бачимо, застосування агроволокна рекомендований на різних етапах росту і розвитку рослини. Що робить його незамінним помічником в турботі про Ваш врожаї.

Біле агроволокно для укриття рослин на відкритому ґрунті

Використання білого агроволокна без використання тимчасових конструкцій.

При використанні білого агроволокна невеликої щільності (17-23 г/ м2), відсутня необхідність споруджувати каркас. Агроволокном просто вкривають ґрунт з висіяним насінням або висадженою розсадою. Таке агроволокно застосовують при вирощуванні плодових (полуниця, квасоля, Спаржеві, томати, огірки, кабачки, перець, баклажани, всіх видів капусти, кукурудза цукрова, диня, кавун), зелених культур (щавель, салат, шпинат, рукола), коренеплодів ( редис, столовий буряк, морква) і інших овочів. Агроволокно легке, тому рослина сама піднімає його в міру свого зростання.укриття

Укриття відкритого грунту найбільш ефективно при промисловому виробництві ранніх овочів на великих площах. В останні роки намітилася тенденція використання агроволокна на культурах, на котрих раніше застосування агроволокна практично не зустрічалося. Наприклад – картопля. І це правильно, адже агроволокно дозволяє отримати урожай в середньому на півтора тижні раніше, і, як наслідок – продати його дорожче.

З метою виявлення ефективності агроволокна, були проведені випробування, які показали ефективність його використання. Товарний урожай був отриманий на 9 днів раніше, ніж без використання агроволокна. Так як дослідження проводилися в квітні-травні при температурі вище 20, найбільш значні показники були у агроволокна щільністю 17 г / м2. Крім прискорення зростання, рослини під агроволокном менш схильні до захворювань і вимагали меншого поливу.

Дане дослідження підтвердило гіпотезу про те, що з метою промислового вирощування ранніх овочів, є сенс використовувати 2 види щільності агроволокна: щільність 23 – в ранній період, коли є вірогідність нічних заморозків, і щільність 17 – в теплу пору (квітень-травень), коли застосування агроволокна необхідно вже не для захисту від заморозків, а для прискорення росту рослин і захисту їх від шкідників.

Використання агроволокна на тимчасових конструкціях:

Агроволокно щільністю 30 г / м2 і більше, використовується на тимчасових конструкціях причому однаково успішно як у відкритому ґрунті, так і в теплицях. Найбільш оптимальна щільність агроволокна підбирається в залежності від чотирьох основних чинників: періоду висадки рослин, висоти самої рослини, кліматичних умов регіону, так і безпосередньо самої конструкції. Чим вище конструкція – тим щільніше необхідне вам агроволокно. Якщо у вас дуги висотою 30-35см, то можливо доцільно купити агроволокно щільністю ма 30г / м2 – його буде цілком достатньо для забезпечення необхідної температури всередині парника і захисту від нічних заморозків.теплица

Якщо ж ви використовуєте більш високі тунелі – краще вибрати більш щільне агроволокно 42, 50, або навіть 60 г / м2. При парниковому вирощуванні дуже ефективна така технологія: тунелі 60 см, агроволокно 50 г / м2, мульчуючий матеріал, крапельне зрошення, касетна розсада. Посадка проводиться в березні місяці.

Агроволокно знімають в період активного цвітіння. Восени це ж агроволокно знову використовують для продовження плодоношення пізніх сортів. При такій технології мульчуюча плівка, природно, одноразова, а ось агроволокно служить 4 сезони, тобто 2 роки.

Окремо варто відзначити, що саме правильне зберігання агроволокна забезпечує максимальний термін його служби. Агроволокно без проблем прослужать вам 4 сезони, якщо дбайливо до нього ставиться. Після зняття з рослин його слід гарненько просушити, скласти і покласти на зберігання в сухе і обов’язково темне місце. Якщо цього не зробити, то волога разом із землею і листям в процесі зберігання стануть причиною гниття, і агроволокно дуже скоро стане непридатним для подальшого використання.

Використання агроволокна в теплицях також дає відчутний економічний ефект. В першу чергу, за рахунок зниження витрат на опалення теплиці в зимовий, і ранній весняний період. Тимчасові укриття на дугах використовують при тепличному вирощуванні ранньої капусти, огірка, томатів, перцю і багатьох інших культур. Такий спосіб дозволяє отримати врожай на 9-12 днів раніше і, повторимося, заощадити на опаленні. Дуги використовують висотою 25-35 см і агроволокно щільністю 30г / см2. Таке агроволокно відмінно протистоїть нічним заморозків, а за рахунок дуг не тисне на підростаючі рослини.

З підвищенням середньодобової температури агроволокно знімають. Якраз в цей час зазвичай вже висаджують рослини у відкритий ґрунт. Таким чином, можливе використання одного і того ж агроволокна не менше трьох разів на рік: 1 – в теплиці при ранній висадці розсади. 2 – при висадці розсади у відкритий ґрунт. 3 – в осінній період для продовження плодоношення пізніх сортів.

У цьому і криється один із секретів ефективності використання нетканих укривних матеріалів. Тому перед тим як агроволокно купити рекомендується розробити зручну вам технологію його «конвеєрукриттяного» використання в своєму господарстві. А потім вже, виходячи з цього, підбирати необхідну щільність.

Більш щільне агроволокно (50-60 г / м2) використовують для захисту багаторічних і зимуючих культур у відкритому ґрунті, особливо в безсніжні зими. Застосування цього матеріалу найчастіше також вимагає додаткової конструкції (дуги, парники), але не обов’язково. Для захисту дерев, наприклад, досить просто обмотати крону дерева і його стовбур.

У зимових теплицях щільне агроволокно застосовують як внутрішній шар (при двошаровому покритті). Це дозволяє знизити витрати тепла на обігрів і уникнути утворення шкідливого конденсату. У весняних теплицях агроволокном обтягують бічні сторони для отримання ефекту термоса.

Двошарове агроволокно для мульчування.

Агроволокно дво-кольорове (чорно-біле) – це новий і найбільш оптимальний вид мульчування, в якому поєднані кращі якості чорного і білого агроволокна в одне. Перш за все це зручно для фермерів жарких регіонів, які не знали раніше, що робити з перегрівом кореневої системи в жарку пору року.agro

Щільність цього нового агроволокна 50 г / м2 і використовують його лише для мульчування (овочевих, ягідних культур). Агроволокно укладають чорною стороною на ґрунт, а білою вгору. У свою чергу тут об’єднані можливості двох видів агроволокна: чорне – захищає від проростання бур’янів, тому не потрібно використовувати гербіциди, а біле відбиваючи надмірне сонячне світло в спекотні дні, захищає від перегріву кореневу систему. Агроволокно добре пропускає вологу, повітря, що теж не менш важливо в порівнянні з плівкою. Як і зі звичайним агроволокном ґрунт не ущільнюється, не пліснявіє і структура не змінюється.

Слід пам’ятати, що дане агроволокно потрібно розкладати вже на попередньо прогрітий, сухий і очищений від бур’янів ґрунт. Тому що якщо це не врахувати, то це навпаки може призвести до затримки врожаю. Це явище може спостерігатися за рахунок того, що агроволокно буде довше прогріватися, так як білий шар його буде відбивати сонячне світло.

Спосіб застосування: Мульчу розстеляють на підготовлену грядку і закріплюють один з країв. Потім по черзі розправляють, натягують і закріплюють всі краї. У місцях висадки розсади роблять невеликі хрестоподібні надрізи і проводять посадку культур. Можна також розстеляти уздовж рядів з рослинами, закривати пристовбурні ділянки дерев і чагарників. Краї полотна потрібно присипати землею або закріпити дротом.

Мульчування проводиться тільки по пухкому і вологому грунту. Мульчування – хороший спосіб збагатити бідний ґрунт. Матеріал не знімають аж до ліквідації культури. На грядках з багаторічними ягідними культурами (полуниця, суниця і т.д.) матеріал знаходиться круглий рік.

Є ще схоже по параметрам жовто-чорне агроволокно. Полотно складається з двох шарів – чорний (внутрішній) гарантує зниження динаміки зростання докучливих бур’янів; жовтий (верхній) віднадить від врожаю ненависних комах, принаджуючи їх виключно до себе. Захистить матеріал і від небажаного перегріву грунту і коріння.

Двошарове армоване агроволокно біло-червоне та жовто-червоне.

Біло – червоний покривний матеріал захистить від заморозків і прискорить швидкість росту.

Червоний шар (внутрішній) уповільнює розсіювання в атмосферу накопиченого в денний час тепла, максимально захищаючи посадки від заморозків в нічний час, а також сприяє підвищенню швидкості росту та врожайності. Виявлено що червоний колір прискорює процес фотосинтезу, що позначається на прискоренні зростання і дозрівання плодів рослин.[ads3]
Білий шар (зовнішній) захищає від різких коливань температур і поворотних заморозків.

 

 

Агроволокно Жовто – червоне армоване.

Жовтий шар захищає рослини від шкідників без хімії.

Сподіваюсь стаття Вам допоможе при виборі оптимального варіанту агроволокна для вашого господарства.

 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->