Домашнє господарство // все про сад та город

Серети вирощування моркви навесні

| 0 comments

Існує два варіанти посадки моркви – навесні або восени. Обидва варіанти досить зручні і прості, але осіння посадка вимагає зусиль в області пошуку відповідного місця і захисту посіяного насіння від зимових морозів. Таких труднощів при весняній посадці не виникатиме, оскільки в цей період температурні коливання будуть набагато менш небезпечними для насіння. При весняній культивації моркви слід виділити сонячне місце під грядку, де раніше росли картопля, помідори, цибуля, горох або капуста. Не можна сіяти моркву там, де раніше виростали петрушка або щавель.

Строки висадки

Що стосується найкращого часу для посадки, то бажано орієнтуватися десь на початок квітня, іноді можливо всходы морковиі в березні, все залежить від погоди.  Морква – холодостійка культура, тому що її насіння дадуть паростки навіть при температурі + 4 … + 6 ° С, але не при заморозках в -4 ° С. Якщо Ви хочете посадити морквину саме навесні, то землю для цієї процедури слід підготувати восени. Тобто, потрібно буде гарненько перекопати ділянку, вносячи при цьому і органічні, і мінеральні добрива. На одиницю площі приблизно має припадати по 10 г сечовини, 30 г суперфосфату і 15 г калійної солі. Що не можна використовувати, так це свіжий гній, так як плоди будуть сильно видозмінюватися, а саме може з’явитись кілька коренів. Також слід бути уважним до кількості азоту, так як ці коренеплоди здатні накопичувати нітрати. Так морквина стане швидше отрутою, ніж корисним овочем. В якості органічних добрив рекомендується використовувати перегній, торф і деревну золу. Грядки також бажано підготувати з осені, тоді навесні їх потрібно буде злегка освіжити розпушуванням. Між сусідніми грядками повинно бути не менше 20 см інтервалу.

Підготовка насіння

Підготовка насіння моркви полягає не в вирощуванні розсади, а в вимочуванні і загартуванні. Перед тим, як залити все насіння водою, їх потрібно потерти між долонями для того, щоб прибрати ворсинки, якими покриті всі насіння. Коли ця процедура зроблена, то можна поміщати насіння в воду кімнатної температури не менше, ніж на 24 години. Як тільки вода помутніє, її потрібно буднасіння морквие змінити, і так слід повторити цю дію близько 5 – 6 разів до того моменту, поки вода не стане прозорою. Також допускається використання стимулятору росту. Коли посадковий матеріал набряк, то його потрібно буде висушити до сипучого стану і можна припорошити крейдою для того, щоб воно було більш помітним. Щоб отримати стійкі сходи і ранній урожай, насіння можна загартувати, а саме поставити в місце з температурою 0 ° С до того, як воно повністю набухне.

В якості стимуляторів росту садівники часто використовують вологий некислий торф, який перемішують з насінням і ставлять в тепло на 7 днів. У цьому випадку потрібно стежити за зволоженістю суміші і ступенем її пухкості, щоб кисень рівномірно надходив до всього насіння. Посів такого насіння потрібно здійснювати разом з торфом.

Є кілька способів висівання моркви:

Перший, і найпростіший, – це простий посів набряклого, вимоченого насіння в борозни на грядках.

Другий спосіб – це стрічковий посів. Для цього можна приклеїти насіння до паперу клеєм на основі крохмалю. При такій посадці землю потрібно гарненько зволожити, так як насіння на стрічках неможливо попередньо вимочити. Інтервал між сусідніми насінням повинен складати приблизно 4 – 5 см. У даного способу існує один недолік – проростати таке насіння буде довше звичайного.

Також у продажу є гранульований посівний матеріал. Це гранули, всередині яких знаходиться живе насіннячко моркви. Навколо насіння формують оболонку із спеціального гелю, який буде набухати при зіткненні з вологою. Таке насіння надовго буде забезпечене поживними речовинами, тому і проросте швидше.

Глибина залягання посадкового матеріалу при будь-якому способі висадки повинна складати не більше 2 – 3 см. По закінченню посіву землю потрібно буде покрити органічною мульчею і злегка полити. Дуже важливо, щоб на поверхні ґрунту не утворювалася товста земляна кірка, яка закриє доступ кисню до насіння.

Полив

Найважливіший аспект в поливі моркви – підтримання рівномірної вологості ґрунту протягом усього періоду росту. Це не означає, що воду на грядку потрібно лити рівномірно. Потрібно просто дотримуватися регулярність у внесенні вологи в землю, щоб плоди не страждали від порушень водного балансу. Не можна заливати грядки, якщо довго не поливали її, тому що плоди від цього тільки постраждають – розтріскаються і захворіють. Якщо погода на вулиці суха, то 3-х поливів на тиждень з розрахунком по половині відра на квадратний метр буде достатньо. Якщо ж на вулиці йдуть сильні дощі, то такого природного поливу буде досить. Чим довше рослини знаходяться в землі, тим більше води їй буде необхідно. Тому, як тільки настане середина всього періоду дозрівання, то частоту потрібно зменшити до 1 разу на тиждень, а обсяг збільшити до 1 відра на квадратний метр. Якщо до настання технічної стиглості плодів залишилося приблизно 3 – 4 тижні, то на одиницю площі грядки потрібно витрачати по 2 відра води.

Підживлення

За умови внесення добрив при осінній підготовці ґрунту хороший урожай можна отримати і без внесення добрив протягом вирощування. Але 2 – 3 підгодівлі на весь вегетаційний період підуть тільки на користь, якщо, звичайно, були дотримані пропорції. Перший раз можна підгодувати через місяць після проростання насіння. Тоді потрібно буде змішати 1 столові ложки нітрофоски з 10 л води і полити цією сумішшю морква. Друга підгодівля можлива тільки через 2 тижні після першої. Третя процедура внесення добрив повинна збігатися з першими числами серпня. Тоді зазвичай вносять калій, який зробить плоди більш солодкими, а також прискорить процес їх дозрівання. Найбільш оптимальний варіант – додавання настою деревної золи в воду для поливів. Але це можна робити тільки при настанні другої стадії вегетації.

Прополювання

Проріджування і прополювання грають дуже важливу роль в питанні вирощування моркви. До того ж, бур’яни, що ростуть на грядці, також можуть забирати у коренеплодів життєві сили. Коли у кожної рослини з’явиться по 1 – 2 листка, то хирляві кущі потрібно буде видалити. Повторити цю процедуру потрібно тоді, коли довжина бадилля досягне 10 см. Щоб рослини краще висмикувались, грядку потрібно попередньо полити великою кількістю води. Прополювання полягає в звичайному видаленні бур’янів.

Захистпораженная морковь

Найбільш поширеними шкідниками моркви є морквяна блошка, тля і морквяна муха. Ці комахи здатні неабияк зіпсувати урожай, тому рослини потрібно ретельно захищати від їх впливу.
Препарати для обробки можна знайти в будь-якому сільськогосподарському магазині. Використовувати хімікати потрібно вкрай обережно, дотримуючись інструкції.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->