Домашнє господарство // все про сад та город
Огірки

Коли сіяти огірки в 2024 році у відкритий грунт

| 0 comments

Вирощувати огірки нескладно, якщо підібрати оптимальну дату. Але, й важливо правильно підготувати насіння до посадки, обробити грядку, створити ідеальні умови для появи сходів і швидкого росту. То ж дізнаємося коли сіяти огірки в 2024 році.

Огірки можна вирощувати в домашніх умовах, в теплицях і у відкритому грунті. Кращими є два останніх способу. На свіжому повітрі рослина отримує потрібну їй для дозрівання кількість світла і кисню, що впливає на вигляд і смак плода.
Передпосадкова підготовка насіння огірків

У грунт можна посадити і сухе насіння, але краще йому пройти повну підготовку до висадки. Робиться це поетапно:

Відбір насіння

Важливий момент, що дозволяє виявити тільки якісний посівний матеріал. Для цього розмішують 3 ст.л. кухонної солі в 1 л. води, куди поміщають насіння огірків. Здорове, повноцінне насіння залишаться на дні.

Решту, яка плаває можна сміливо викидати – з ньго не буде ніяких сходів.

Насіння огірків зберігає силу протягом 10 років. Але ця здатність досягає свого максимуму на 2-6 рік зберігання. Тому для посадки рекомендується використовувати насіння саме такого віку.

Прогрівання насіня

Дану процедуру проводять біля опалювальних приладів протягом місяця. Температура повинна бути до 28 ° С. Можна провести експрес-прогрівання в духовці при 50 ° С або залити насіння теплою водою 45-50 ° С і залишити в термосі на півгодини. Прогрівання робить насіння більш чуйними і знижує кількість пустоцвітів.

Гібридному насінню прогрівання не потрібне.

Дезинфекція насіння огірків

Традиційно насіння протягом півгодини знезаражують в слабкому розчині марганцівки, але можна використовувати і розчин йоду, і часниковий настій (неповну столову ложку подрібненого часнику на один стакан води). Дезінфекція добре захищає насіння від грибкових захворювань.

Стратифікація

Це своєрідне загартовування насіння, яке проводять після знезараження посівного матеріалу. Для цього насіння кладуть у холодильник (не в морозилку) на добу-півтори.

Замочування

Досвідчені дачники замочують насіння в поживних розчинах, які готують на основі біостимуляторів, наприклад  «Епін». Якщо є можливість, воду для розчину краще брати талу, така вода більш благотворно позначається на розвитку перших паростків.

Для замочування беруть просочену розчином і складену в два-три рази марлю, якою вкривають блюдо. Зверху на неї акуратно, в один шар, викладають насіння, після чого блюдо загортають в поліетиленовий пакет. Замість пакета можна використовувати другий шар змоченої марлі.

Оптимальною температурою для пророщування насіння вважається 28-30 ° С. Не можна допускати пересихання насіння, але воно також не повинне і плавати у воді. Залишати насіння на блюді потрібно до його прокльовування на 3-5 мм.

Як садити огірки насінням у відкритий грунт

Вибір ділянки

До вибору місця для вирощування огірків варто підійти з усією серйозністю, адже ця культура дуже тепло і світлолюбна, а значить, навіть легке зниження температури і затененность обов’язково негативно позначаться на її врожайності (хоча існують щодо тіньовитривалі бджолозапильні сорти, а також холодостійкі самозапильних (партенокарпические ) гібриди; вам необхідно лише вибрати відповідний витривалий сорт або гібрид).

Після чого краще садити: хороші і погані попередники

Місце для огірків слід підбирати відповідно до правил сівозміни. Так, огірки бажано садити після наступних культур:

томатів і перців, баклажанів;
цибулі та часнику;
капусти.
Також можна робити змішані посадки огірків з томатами, капустою, ріпою, редисом, кукурудзою, бобовими та зеленими культурами.

А ось після гарбузових та баштанних культур (гарбузів, кабачків, патисонів, динь, кавунів) огірки садити не можна, так як у них загальні хвороби. Те ж саме стосується повторної посадки огірків на грядку, де вони вже росли.

Підготовка ґрунту і грядки для посадки огірків.

Основою для отримання багатих врожаїв огірків є високу родючість грунту. Природно, він повинен бути легким і пухким, а також нейтральної за кислотністю.

Звичайно, в ідеалі грядку під посадку огірків (і інших культур) слід готувати ще восени, але якщо ви цього не зробили, то нічого страшного – перекопати і внести необхідні добрива можна і навесні, хоча б за місяць або за 1-2 тижні до посадки насіння.

Як варіант, можна внести органіку або мінеральні добрива відразу в посадочні лунки, зробивши їх глибиною 25-30 см (на  штик лопати). Далі все ретельно перемішати з городньою землею і провести посів на рекомендовану глибину (1,5-3 см).

Крім того, по виділеній під посів ділянці тонким шаром можна розкласти перегній або компост (приблизно 5-8 кг на 1 кв. Метр), насипати деревну золу (100-200 грам на 1 кв.м.), а потім глибоко (на штик лопати – 25-30 см) все перекопати.

Правила висадки огірків

Так як система коренів у такої рослини не розгалужена, поживну суміш необхідно вносити під час висадки розсади. Для цього в грядках необхідно зробити лунки, глибина яких повинна бути близько 0,4 м, а між ними слід дотримуватися дистанції в 0,6 м. У лунку треба всипати шар грунту, який потрібно перемішати з перегноєм або компостом. Після цього всипають в неї поживний грунт не змішаний з добривом.

Розсаду потрібно висаджувати разом з грудкою землі або в лунку поміщають рослинку разом з торф’яним горщиком. Ямку слід засипати грунтом, а потім проводять полив, при цьому на 1 кущик беруть 3 літри води. Потім при необхідності поверхню грядки слід засипати шаром мульчі (скошеною травою або торфом), вона здатна привернути на ділянку дощових черв’яків, які здатні збагатити грунт гумусом.

При бажанні замість цього поверхню між рядами можна накрити чорним агроволокном, це дозволить зменшити кількість випаровується вологи з верхнього шару грунту, а також трохи підвищити температуру субстрату.

Як підв’язувати огірки

Вирощувати цю культуру у відкритому ґрунті можна двома способами: вертикальним або горизонтальним. Є кілька вертикальних способів підв’язки.

Коли садити огірки на розсаду

Так як ця рослина є ліаною, то її потрібно обов’язково підв’язувати. Така процедура сприяє економії простору, полегшенню збору плодів, а також запобігання розвитку деяких захворювань. Під час формування 3 або 4 цієї листової пластини кущики необхідно почати підв’язувати до опори, як правило, роблять це практично відразу після пересадки огіркової розсади у відкритий грунт.

Підв’язувати кущі можна також вертикальним і горизонтальним способом. При горизонтальному способі підв’язки в кінці і на початку ряду необхідно встановити стовпчики, в висоту піднімають близько до 2 метрів, між ними слід натягнути кілька рядів дроту або мотузки, яка повинна бути дуже міцною, саме по ним будуть підніматися зростаючі пагони.

При вертикальному методі підв’язки на грядці встановлюється конструкція, що має форму літери П. Для її створення в землю закопується 2 потужних вертикальних опори, між їх верхніми точками простягається дріт, саме до нього слід прив’язати мотузки, які обовьются пагони кущиків. Дані мотузки з ростом пагонів необхідно підтягувати вгору, але їх не слід натягувати дуже сильно. Замість мотузки рекомендується взяти широкі стрічки, які нарізають з тканини, в результаті при поривах вітру у кущиків НЕ будуть травм.

Пагін необхідно захопити петлею, зробленої з мотузки, під першою або другою листової пластиною.

Підживлення добривами

Підгодовують огірки приблизно раз в 10-14 днів, частіше не бажано. Основні мікроелементи, які потрібні огіркам – це азот, калій, кальцій, фосфор. Вносять їх в жарку погоду, так вони краще засвоюються, а під час дощів накопичуються у вигляді нітратів. Першу підгодівля необхідна через пару тижнів після посадки, далі – при цвітінні і один раз при плодоносінні.

Підгодовувати краще ввечері, а ідеальне харчування – розведений у воді коров’як або пташиний послід. На квадратний метр потрібно до 6 л. такого розчину. Можна також використовувати мінеральні добрива, наприклад, аміачну селітру. Її знадобиться всього 5 гр. на 1 л. води, після чого грядки добре поливають. Під час плодоношення буде незамінний сульфат калію, чайна ложка якого розлучається в 0,5 л. сечовини. Можна додати 50 гр. суперфосфату.

Часті проблеми

Щоб огірки виросли рівними і смачними, городники прикладають чимало зусиль, але іноді результат виходить не таким, яким його очікували. Серед безлічі проблем, з якими можна зіткнутися, виділяють такі:

Овочі виростають кривими. Неправильна форма овоча говорить про те, що рослині не вистачає ряду органічних речовин і мікроелементів.
Огірки гірчать. Іноді гіркою може бути тільки шкірка, і її можна зрізати перед вживанням плода, але частіше гірким буває весь плід.
Саджанці цвітуть, але не плодоносять. Рослина може бути пустоцвітом, і цьому є кілька причин: від поганих насіння до нестачі світла.
Якщо плоди виростають, але в’януть, найчастіше причина полягає в кореневій системі. Вона може бути пошкоджена гризунами, а також може бути надмірно зволожена. Якщо листя жовтіє раніше терміну – причина в недостатньому харчуванні, треба підгодувати рослина.

Хороший урожай огірків – це результат правильної організації агротехнічних робіт: відбір насіння для пророщування розсади, пересадка саджанців у відкритий грунт і належний догляд протягом всього сезону їх зростання і плодоношення з урахуванням рекомендацій місячного календаря і регіональних кліматичних особливостей.

Корисні статті:

Строки посіву основних овочевих культур

Коли сіяти помідори (томати) на розсаду

Перець на розсаду на підвіконні

 

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->