Домашнє господарство // все про сад та город

Виведення курчат в інкубаторі в домашніх умовах. Інструкція.

| 0 comments

Як правило на приватних подвір’ях, де багато домашньої птиці, є і достатня кількість квочок, які подбають про висиджуванні яєць. Але це не завжди ефективний спосіб, іноді такі курочки кидають свою справу і йдуть, та й розмір поголів’я досить скромний. Тому все частіше в домашньому господарстві використовують інкубатори. Виведення курчат в інкубаторі в домашніх умовах інструкція із застосування, тема нашої розповіді. 

Закладка яєць в інкубатор.

По-перше необхідно відібрати яйця, вони повинні бути свіжими, бажано не старше трьох днів (хоча курині можна закладати віком до 5 днів при правильному зберіганні). Відразу ж поміщаємо їх в умови кімнатної температури (приблизно + 25С). Сам інкубатор також вносять в приміщення за кілька днів до використання. Закладають курячі яйця як в горизонтальному положенні, так і у вертикальному, це має вплив лише на процедуру перекидання. Якщо ви заклали яйця горизонтально то їх повертають на 180 градусів, у вертикальній закладці на 45, в обидві сторони. Природним є саме горизонтальне положення яйця, так виходить що ембріон сам спливає до тепла квочки, але в багатьох інкубаторах є можливість лише вертикального розміщення, тому доводиться робити таку закладку.

Перед тим як закласти яйця, відсортуйте їх за розмірами. Чим більше яйце тим довше йому буде потрібно часу для вилуплення. Тому краще брати яйця приблизно рівного розміру. Якщо варіантів немає, то закладку яєць проводять в різний час наприклад: спочатку найбільші за розміром і включається інкубатор, потім, через 4 години укладаються середні, і ще через 4 години найдрібніші.

Тож підведемо підсумок:

  • Яйця повинні бути свіжими (5 діб максимум), бажано одного розміру, і теплими (+ 25С).
  • Найкраще починати процес інкубації курячих яєць близько 6 години вечора.
  • Якщо ви поспішаєте можна нагріти піддон (долити в ємності, підігріту воду до +38С, але не більше), щоб довести температуру закладного матеріалу до оптимальної швидше.

Всі нюанси інкубації.

У цій частині ми розповімо вам найкориснішу інформацію про процес інкубації, таблицю і режими, розглянемо пізніше, зараз же розберемося з тривалістю цього процесу, і періодами, а їх не багато не мал

о 4. Як ви напевно знаєте, курчата з’являються на світ вже через 3 тижні, рівно через 21 день після закладки.

Інкубація курячих яєць режим інкубації таблиця в домашніх умовах
Таблиця режиму інкубації в пінопластовому інкубаторі

1 – 7 день. Формування органів, температура до + 38С. Вологість повітря до 70%. Уже на цьому періоді потроху починаємо знижувати температуру, приблизно на четвертий день вона повинна бути знижена до + 37,5, а вологість до 65%. Необхідно обов’язково перевертати яйця, тому з одного боку намалюйте цифри, або хрестики, або що вам захочеться, таким чином ви будете знати, яке яйце необхідно перевернути, а яке ви вже перевернули. Частота перевороту, повинна бути однакова, всього до 5 разів на добу, через однаковий період часу.

На другому етапі у зародків починають формуватися міцні частини тіла: дзьоб, кігті, скелет. Температура в інкубаторі складає + 37,7С. Вологість повітря до 40-45%. Чи не зменшуйте і не збільшуйте вологість, це дуже небезпечно для майбутніх курчат. Продовжуйте перевертати яйця в інкубаторі з однаковим проміжком часу, не менше двох – трьох разів за добу.

Третій етап. В цей час курча обростає пухом, а кігтики покриваються рогівкою. Температуру ще трохи знижуємо до +37,3 .. + 37,5. Яка вологість в інкубаторі в цей період оптимальна? Близько 70%. Поступово вологість повітря підвищується до 80%, а температура залишається в районі +37,2. Якщо є можливість, то краще підвищувати і швидкість циркуляції повітря усередині інкубатора, а також збільшити тепловіддачу. Тричі в день провітрюйте яйця, відкриваючи кришку інкубатора. Вже на 19 або 20 день перевертати яйця припиняють, розмістіть їх таким чином, щоб дати максимальну свободу кожному.

Перші писки означають, що курча вже починає проривати плівку, а після цього прорве і шкаралупу, приблизно на двадцятий день. Після чого курчаток переносять в більш відповідне для цього місце, в спеціально приготовлений ящик (брудер).

Виведення курчат за допомогою інкубатора, здавалося б проста справа, але на цьому етапі часто відбуваються помилки:

Не використовуйте великі або дрібні яйця, вони як правило браковані, у великих яйцях як правило можуть бути курчата з інвалідністю, а в дрібних дуже слабкі, які часто гинуть в перших рядах.

Якщо ви купили інкубатор, обов’язково прочитайте інструкцію, там як правило дуже багато корисних підказок по режимам роботи.

Закладка яєць старших 4 -5 днів, не найкраща ідея, виживаність таких курчат становить всього лише 50%.
Мити яйця небажано, якщо вони брудні, краще їх взагалі не закладати для інкубації. В крайньому випадку можна замочити їх в теплому слабкому розчині марганцівки і обережно протерти. Ні в якому разі неможна зішкрібати забруднення.

Якщо ви зберігаєте яйця в лотку, то знайте їх також не слід залишати на більш ніж п’ять днів, а лежати вони повинні тупим кінцем догори, також їх іноді перевертають на 90 градусів.

Rating: 4.3/5. From 3 votes.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->