Домашнє господарство // все про сад та город

Як і коли садити кавуни.

| 0 comments

Кавун не вимагає складного догляду, за винятком частого поливу і прополювання. Самостійно вирощені кавуни – вільний від нітратів продукт, до того ж, обійдуться вони значно дешевше. Але як і коли садити кавуни, щоб вони виросли смачними? Щоб кавун ввібрав в себе всі необхідні компоненти, йому потрібна достатня кількість сонячного світла, тепла і вологості.

Коли саджати кавуни

Час посадки кавунів – квітень, початок травня. У південних регіонах кавуни ростуть без теплиць, починаючи з квітня, якщо ж ви плануєте вирощувати кавуни у північних областях, то не обійтися без теплиці, яку потрібно мати у своєму розпорядженні на відкритому сонячному місці і вирощувати там кавуни на протякавунзі місяця. Якщо садити насіння відразу в ґрунт, то краще в травні, і тоді потрібно вибирати скоростиглі сорти. Можна посадити кавуни частково у відкритий ґрунт, а частину – в теплицю. Якщо спиратися на дні місячного календаря, то бажано виключити три дні до молодого місяця і три дні після.

Якщо кавуни вирощували в південних регіонах, то таке насіння не дасть нормального плоду на півночі.

Підготовка насіння кавунів

Перед посадкою насіння кавунанасіння потрібно перевірити на схожість, для чого залити його на кілька годин підсоленою водою: спливаюче насіння вважається непридатними для посадки. Потрібно відібрати важке насіння і залити його на 10 хвилин теплою водою (50 градусів), після чого продовжувати зберігати в воді до проростання.

Проросле насіння садять в горщики на глибину 4 см. До сходів насіння потрібно забезпечити температуою 18 і 23 градусів вночі і вдень відповідно. Після сходів температура – 18 градусів цілодобово.

Вирощування кавунів у теплиці

Теплицю бажано приготувати з осені: побудувати парник, видалити бур’яни, внести добриво в ґрунт (як правило, перепрілий гній). Споруджувати теплицю потрібно виключно в освітленому місці. Ділянки в тіні дерев не підійдуть.

Розсада підвищує врожайність, вона необхідна для більш раннього дозрівання плодів. Починати садити кавуни потрібно навесні, на глибину 5 см, при 12-14 градусах тепла, але в зв’язку з весняними заморозками ночами спочатку насіння садять в ящики або горщики, діаметром близько 15 см, і вирощують місяць в теплі. Якщо температура опуститься нижче 10 градусів, можливе загнивання кореневої системи.кавун проростанняя

Пікірувати розсаду немає необхідності. Переносити розсаду в теплицю можна після весняних заморозків, і коли на стеблах з’явиться вже за п’ять-сім листочків, розміщуючи кавуни по три паростка на одному метрі площі. Любителі кавунів радять ранні сорти садити по 2 паростка на 3-х метрах площі, а пізні – по 1 паростку на 4-х метрах. Якщо літо коротке, пагони без зародків потрібно видалити. На одній рослині досить залишити по 5 зав’язей.

Ґрунт для кавунів

Кращий ґрунт для кавунів – чорнозем, піщані і супіщані ґрунти. Щороку місце для посадки кавунів потрібно міняти. На майбутніх грядках для кавунів найкраще садити боби, кукурудзу, пшеницю, картоплю. З весни ґрунт добре удобрити фосфорними і азотно-калійними добривами, внести гній і свіжу траву. Щоб підготувати ґрунт для розсади, можна взяти 3 частини садової землі, 3 частини перегною, 4 частини дрібнозернистого піску.

Як висаджувати розсаду кавунів у відкритий ґрунт.

Зробіть на грядці ямки на відстані 1-1,5 м одна від одної в шаховому порядку, залишаючи міжряддя завширшки 2 м, і вилийте в кожну ямку по 1,5-2 л води. Сіянці заглиблюють у ямки по сім’ядольні листки, ґрунт після посадки утрамбовують, а потім поверхню ділянки навколо сіянців присипають піском у радіусі 10 см із метою попередження захворювання на кореневу гниль. Полийте сіянці теплою водою та організуйте їм захист від сонячних променів до того моменту, поки листя розсади не відновиться.

Освітленість

Обов’язковий постійний доступ сонячних променів. Плоди, вирощені на затіненій ділянці, не будуть смачними і солодкими, навіть якщо і виростуть великими.

Полив кавунів

Після висадки і до самого цвітіння кавуни потрібно регулярно поливати. Коли вони почнуть цвісти, частий полив слід припинити, щоб плоди не були водянистими і несмачними. Поливати потрібно рясно, краще у вечірній час, до трьох разів на тиждень.кавун у розрізі

Для повноцінного дозрівання кавунів їм потрібно 70 днів догляду і сонячного світла. Більш пізні сорти дозрівають через 100 днів.

Шкідники кавунів

Для догляду за баштанними, культурами, не надто стійких до шкідників, рослини потрібно обробляти препаратами проти баштанної попелиці, трипсів, борошнистої роси і та інших шкідників.

Коли кавуни підростуть, під кожен з них можна підкласти дощечку, щоб вони не підгнивали від вогкості ґрунту. Зривати їх краще з плодоніжками, щоб довше зберігалися. Не засмучуйтеся, якщо в перший же рік не вдалося виростити великі і солодкі плоди, врахуйте можливі помилки, щоб не допустити їх в наступному році.

 

 

Rating: 3.7/5. From 3 votes.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->