Домашнє господарство // все про сад та город

Ручний культиватор-підрізник замість сапки

| 0 comments

Сапка –  це для городника чи найважливіший інструмент для обробки землі. Можна сказати це універсальний інструмент. Нею прополюють бур’яни, рихлять землю, проводять підгортання. Її майже не замінити, але з видаленням бур’яну та розпушуванням ґрунту виявилось набагато краще справляється ручний культиватор-підрізник.

Я і раніше зустрічав схожі конструкції культиваторів та все не намагався спробувати їх у дії. Все обробляв за допомогою класичних інструментів, не вірилося, що для ручної праці може щось більше підійти ніж моя сапка.

Якось в магазині знову попалась на очі ця річ. Та заодно зі своїми покупками вирішив придбати і цей культиватор заради експерименту (ну якщо їх виробляють – то повинні ж вони приносити якусь користь).

Вдома приробив довгий держак (не хотілось нахилятися при роботи з цим інструментом.) і пішов на город. Спочатку не дуже виходило працювати з культиватором. Лезо заїжджало глибоко в землю, тягав її за собою або пхав вперед, підрізало бур’яни добре але щось якось важкувато йшло. Та поялозивши так хвилин 15-20  почало непогано виходити і головне дуже швидко, разів в 4-5 швидше ніж звичайною сапою, і головне дуже непогано видалялись бур’яни подекуди їх викидало разом  з корінням назовні.

Виявляється потрібно було при культивації опиратися на “їжак” як на коліщатко і за допомогою або підняття держака або опускання регулювати глибину занурення леза в землю та котити його вперед назад розпушуючи землю. Коли добре призвичаїтись то можна різати навіть по поверхні землі буквально злизуючи весь бур’ян (наприклад на стежці там де тверда затоптана земля і важко заглибитися)

Назва – Культиватор зірковий (ротаційний)

Його ріжучий механізм – підрізник і вал, на якому надіті диски, що нагадують зірочки. За рахунок нерівній гострої форми дисків інструмент врізається в грунт і захоплює її, піднімаючи і злегка вивертаючи. Разом з ґрунтом вилітають і бур’яни. Ручний культиватор ротаційного типу здатний працювати в самих важкодоступних місцях.

Навесні коли бур’яни тільки вилазять цим культиватором вдалося обробити територію за півтори години. Сапкою цю ж площу раніше обробляли в три рази довше. Тепер у мене вдома вже не один такий культиватор (довелося купувати собі ще бо коли його випробувала жінка більше за сапу не бралася )) ). До речі вони бувають різної ширини. Найвужчий на три “зірочки-іжачка” – ним дуже зручно працювати на вузьких грядках наприклад цибулі та часнику, і чотири та п’ять зірочок великої різниці не відчув та ними краще працювати на грядках більшої ширини.5 ежей

І ще одне спостереження, після сапки грунт  згодом стає більш грубим і твердим, а після культиватору залишається злегка розпушеним навіть після дощів, і по новому проходити культиватором легше там де раніше ним обробляли ніж там де сапали.

Сподіваюсь моя стаття вам полегшить працю на вашій землі.

Згодом я додам відео як працювати з культиватором

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->