Домашнє господарство

Сад та город

Посівний календар на травень 2018 року

No votes yet.
Please wait...

Місячний посівний календар городника на травень місяць 2018 року по Україні із врахуванням знаків зодіаку Місяця, фази Місяця, положення Місяця.

Дата День тижня Фаза Місяця Рекомендовані роботи в саду і городі
1 Вівторок Спадаючий Рекомендується посадка більшості бульбових культур, крім картоплі. Не рекомендується садити плодово-ягідні дерева та кущі. Ефективними сьогодні буде обрізка дерев і ягідних кущів, щеплення, внесення мінеральних та органічних добрив, полив, боротьба з хворобами та шкідниками рослин, розпушування ґрунту. Сприятливий день для збору наземної частини лікарських рослин.
2 Середа Спадаючий Не рекомендуються будь які садово городні роботи. Можливі посіви квіткових культур, зелені, рослин, що в’ються і лікарських рослин. Не забороняється посадка саджанців декоративних і фруктово-ягідних культур, перекопування ґрунту, оранка, внесення добрив, обробка рослин проти шкідників і хвороби.
3 Четвер Спадаючий Скористайтеся порадами минулого дня
4 П’ятниця Спадаючий Не рекомендується пересадка кімнатних та садових квітів. Сприятливий день для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. Сприятливий день по щепленню, поливу, внесення добрив (будь-яких, органіки чи мінеральних), рекомендуються розпушування ґрунту, обрізка і щеплення дерев. Можливий посів на розсаду баштанних, рослин, що в’ються, пасльонових і коренеплодів, а також замочування насіння перед посівом, пересадка. Рослини, посаджені в цей день, дозволять отримати хороший урожай, який підлягає тривалому зберіганню.
5 Субота Спадаючий Не рекомендується пересадка кімнатних та садових квітів. Сприятливий день для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. Сприятливий день по щепленню, поливу, внесення добрив (будь-яких, органіки чи мінеральних), рекомендуються розпушування ґрунту, обрізка і щеплення дерев. Можливий посів на розсаду баштанних, рослин, що в’ються, пасльонових і коренеплодів, а також замочування насіння перед посівом, пересадка. Рослини, посаджені в цей день, дозволять отримати хороший урожай, який підлягає тривалому зберіганню.
6 Неділя Спадаючий Скористайтеся порадами минулого дня.
7 Понеділок Спадаючий Сьогодні небажано здійснювати посів і посадку будь-яких культур, оскільки вони не порадують активним ростом і хорошим врожаєм.
8 Вівторок Спадаючий Остання чверть Поради минулого дня.
9 Середа Спадаючий Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення дерев і ягідних кущів. Сприятливий день для культивації, поливу і внесення органічних та мінеральних добрив.
10 Четвер Спадаючий Рекомендуються посадки селери, редиски, цибулинних, щеплення дерев і ягідних кущів. Заготівля варення і солінь. Сприятливий день для культивації, поливу і внесення органічних та мінеральних добрив.11 П’ятниця Спадаючий Не рекомендуються посіви і посадки. Рекомендуються обрізка дерев і кущів, підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування.
12 Субота Спадаючий Нічого сіяти і садити не рекомендується. Рекомендуються обрізка дерев і кущів, підготовка ґрунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування.
13 Неділя Спадаючий Скористайтеся порадами двох минулих днів.
14 Понеділок Спадаючий Високопродуктивний день, тому рекомендується посадка всіх коренеплодів, бульбових і цибулинних культур. Підстригання дерев і кущів.
15 Вівторок Новий Місяць Не рекомендуються посіви і посадки.
16 Середа Зростаючий Безплідний день. Нічого сіяти і садити не рекомендується, окрім бобових і рослин, що в’ються (плетиста троянда, суниця, виноград). Не забороняється прополка, підгортання, оранка, внесення добрив, а також обробка рослин проти шкідників і хвороб.
17 Четвер Зростаючий Також несприятливий день. Скористайтеся порадами минулого дня. Можливий посів гарбуза, гороху, квасолі та літніх садових квітів.
18 П’ятниця Зростаючий Рекомендується посадка і пересадка більшості культур: баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків. Добре розвиваються низькорослі рослини, гірше – високі, так як стебло набуває середню міцність (тому не рекомендується садити високорослі сорти помідорів). Сприятливий день для посадки розсади у теплицю, парник чи у відкритий ґрунт, посів теплолюбних овочевих культур та зелені.
19 Субота Зростаючий Рекомендується посадка і пересадка більшості культур: баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків. Добре розвиваються низькорослі рослини, гірше – високі, так як стебло набуває середню міцність (тому не рекомендується садити високорослі сорти помідорів). Сприятливий день для посадки розсади у теплицю, парник чи у відкритий ґрунт, посів теплолюбних овочевих культур та зелені, пересадки розсади квітів.20 Неділя Зростаючий Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Рекомендується посадка плодово-ягідних кущів і дерев, збір і сушка фруктів і коренеплодів. Варто провести покіс з метою уповільнення зростання трав. Відповідний момент для мульчування, боротьби з шкідниками, збору насіння соняшнику, заготівлі лікарських трав.
21 Понеділок Зростаючий Поради минулого дня.
22 Вівторок Зростаючий Перша чверть Не рекомендується садити й пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживляться декоративні рослини, не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити такі, що в’ються. Покіс газону сповільнить зростання трави.
23 Середа Зростаючий Не рекомендується садити й пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння, можлива посадка саджанців декоративних і фруктово-ягідних культур, перекопування ґрунту, оранка, внесення добрив, обробка проти шкідників і хвороб. Добре приживляться декоративні рослини, не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити такі, що в’ються. Покіс газону сповільнить зростання трави.
24 Четвер Зростаючий Рекомендується посадка квітів, закладка бульб і насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев, профілактична і омолоджує обрізка, формування крони і прищіпування. Ефективними будуть полив і сінокіс.
25 П’ятниця Зростаючий Рекомендується посадка квітів, закладка бульб і насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев, профілактична і омолоджує обрізка, формування крони і прищіпування. Ефективними будуть полив і сінокіс.
26 Субота Зростаючий Рекомендується посадка більшості культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза, посів теплолюбних овочевих культур та пряних трав. Не рекомендується сьогодні розмножувати рослини корінням, збирати трави і садити дерева. Ефективними сьогодні будуть щеплення, внесення добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту.
27 Неділя Зростаючий Рекомендується посадка більшості культур: капусти, помідорів, огірків, перцю, гарбуза, посів теплолюбних овочевих культур та пряних трав. Не рекомендується сьогодні розмножувати рослини корінням, збирати трави і садити дерева. Ефективними сьогодні будуть щеплення, внесення добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту.
28 Понеділок Зростаючий Поради минулого дня.
29 Вівторок Повний Місяць Не рекомендуються посіви і посадки. Однак не забороняється посів зелені, однорічних декоративних і квітучих рослин, лікарських трав. Можна присвятити час проріджуванню сходів, прополюванню, перекопуванню, розпушуванню, посадці і пересадці саджанців фруктово-ягідних культур.
30 Середа Спадаючий Рекомендується бути обережніше при будь-яких садово-городніх роботах. Культивація, прополка, знищення шкідників, тобто скористайтеся порадами минулого дня.
31 Четвер Спадаючий Не рекомендується пересадка квітів. Сприятливий день для посадки картоплі, редиски, брукви, ріпи. Розпушування ґрунту, внесення добрив, обрізка і щеплення дерев.

Всі права захищені. Copyright StarHouse © 2016-2018.

ВВЕРХ
Яндекс.Метрика