Домашнє господарство

Сад та город

Посівний календар на квітень 2018

Квітень – середина весни. Не дивлячись на те, що за календарем весна в розпалі, все одно погода тримається мінлива і поспішати загартовувати молоді сходи і сіяти в холодну землю не варто. Хоча робіт в саду вже побільшало. Можна почати з прибирання ділянки, сніг практично весь зійшов і земля вже просохла. Продовжити плануванням майбутніх грядок з культурами згідно сівозміні. Якщо входять в плани нові споруди, то виділіть під них зручне місце. Необхідно подбати про справність інвентарю та техніки, закупити нові. Далі треба не забути перевірити сад і зробити санітарну обрізку. Продовжуємо закладати компостну купу, боротьбу з дрібними гризунами. Дбаємо про сходах розсади. Якщо існує непереборне бажання щось висіяти в грунт, то можна тільки холодостійкі культури. Враховуйте фази місяця і приналежність до зодіакальним сузір’ю при виконанні робіт на ділянці.

1 квітня – спадаючий Місяць у Терезах. Ремонт присадибних споруд. Зняття зимових укриттів. Приведення в порядок теплиць.

2 квітня – спадаючий Місяць в Скорпіоні. Висадка картоплі, редиски, топінамбура, дайкона, цибулі – ріпки, редьки, петрушки кореневої. Робота з грунтом. Пересадка і пікіровка рослин.

3 квітня – спадаючий Місяць в Скорпіоні. Посадка редису, картоплі, моркви, топінамбура, редьки, буряка, дайкона, цибулі – ріпки, петрушки кореневої. Пересадка і пікіровка рослин. Купівля нового садового інструменту.

4 квітня – спадаючий Місяць у Стрільці. Висадка буряка, дайкона, редиски, моркви, редьки. Виготовлення пасток для шкідників. Планування нових грядок.

5 квітня – спадаючий Місяць у Стрільці. Посів моркви, буряка. Робота з грунтом. Боротьба з гризунами.

6 квітня – спадаючий Місяць у Стрільці. Висів лука – ріпки, петрушки кореневої. Робота з грунтом. Очищення доріжок від сміття.

7 квітня – спадаючий Місяць у Козерозі. Посадка дайкона, картоплі, цибулі – ріпки, топінамбура, редиски, петрушки кореневої, редьки. Лікування опіків дерев. Купівля нової садової техніки.

8 квітня – третя чверть в Козерозі. Посадка топінамбура, редьки, картоплі, редиски, буряків, дайкона, моркви. Робота з грунтом. Ремонт садової техніки.

9 квітня – спадаючий Місяць у Водолії. Внесення органічних добрив. Закладка компосту. Знищення шкідників. Полив рослин. Закупівля необхідного насіння.

10 квітня – спадаючий Місяць у Водолії. Внесення органічних добрив. Закладка компосту. Знищення шкідників. Зрошення дерев і рослин.

11 квітня – спадаючий Місяць у Водолії. Внесення мінеральних добрив. Закладка компосту. Знищення шкідників. Прикореневій полив. Купівля насіння.

12 квітня – спадаючий Місяць в Рибах. Посадка цибулі – ріпки, картоплі, дайкона, топінамбура, редиски, петрушки, кореневої редьки. Робота з грунтом. Пікіровка і пересадка рослин.

13 квітня – спадаючий Місяць в Рибах. Посадка картоплі, дайкона, топінамбура, моркви, редиски, буряків, редьки, цибулі – ріпки, петрушки кореневої, цибулинних і бульбоцибульних квітів. Пересадка і пікіровка рослин. Відлякування гризунів з ділянки.

14 квітня – спадаючий Місяць в Овні. Внесення органічних добрив. Робота з грунтом. Знищення шкідників. Позакореневого полив.

15 квітня – спадаючий Місяць в Овні. Внесення мінеральних добрив. Робота з грунтом. Закладка компосту. Знищення шкідників. Полив.

16 квітня – Молодик у Тельці. Несприятливий день день для робіт на ділянці.

17 квітня – зростаючий Місяць у Тельці. Посадка огірків, гарбуза, салату, кабачків, зелені, патисонів, білокачанної, цвітної капусти, цибулі – батуна, плодових чагарників. Обрізка гілок і пагонів. Проріджування сходів.

[asd4]

18 квітня – зростаючий Місяць у Тельці. Висадка баштанних культур, баклажанів, томатів, кочанной і цвітної капусти, солодкого перцю, однорічників, плодових дерев. Робота з грунтом. Обрізка гілок і пагонів. Проріджування підросли сходів овочів і квітів.

19 квітня – зростаючий Місяць у Близнюках. Внесення органічних і мінеральних добрив. Викопка нової ями для компосту. Ремонт дачних споруд.

20 квітня – зростаючий Місяць у Близнюках. Внесення мінеральних добрив, Закладка компосту. Зрошення рослин. Купівля насіння.

21 квітня – зростаючий Місяць у Раку. Висадка салату, огірків, зелені, кабачків, томатів, патисонів, баклажанів, гарбуза, цибулі – батуна, червонокачанної капусти, баштанних культур, багаторічних рослин, цибулинних і бульбоцибульних квітів, плодових дерев і ягідних кущів. Закладка компосту. Обрізка гілок і пагонів. Щеплення і заготівля живців. Пересадка і пікіровка рослин.

22 квітня – зростаючий Місяць у Раку. Посадка солодкого перцю, зелені, томатів, салату, білокачанної, цвітної капусти, огірків, цибулі – батуна, однорічників, плодових дерев і ягідних кущів, цибулинних і бульбоцибульних квітів. Робота з грунтом. Закладка компосту. Обрізка гілок і пагонів. Щеплення і заготівля живців. Пересадка і пікіровка рослин.

23 квітня – перша чверть у Леві. Внесення мінеральних добрив. Полив. Купівля насіння.

24 квітня – зростаючий Місяць у Леві. Внесення органічних добрив. Робота з грунтом. Купівля насіння.

25 квітня – зростаючий Місяць у Діві. Добриво органічними і мінеральними речовинами. Робота з грунтом. Закладка компосту. Прикореневій полив. Купівля насіння.

26 квітня – зростаючий Місяць у Діві. Внесення органічних добрив. Закладання насіння на стратифікацію. Прибирання грядок.

27 квітня – зростаючий Місяць у Діві. Посадка патисонів, огірків, салату, томатів, зелені, солодкого перцю, кабачків, баклажанів, гарбуза, білокачанної, кольоровий, червонокачанної капусти, баштанних культур однорічників, плодових дерев і кущів, багаторічників, цибулинних і бульбоцибульних квітів. Робота з грунтом. Обрізка гілок і пагонів. Проріджування сходів.

28 квітня – зростаючий Місяць у Діві. Висадка солодкого перцю, баштанних культур, баклажанів, цибулі – батуна, багаторічників, плодових чагарників. Закладка компосту. Обрізка гілок і пагонів. Проріджування сходів.

29 квітня – зростаючий Місяць у Скорпіоні. Посадка кабачків, огірків, зелені, баклажанів, салату, томатів, патисонів, солодкого перцю, гарбуза, білокачанної, кольоровий, червонокачанної капусти, баштанних культур, цибулі – батуна, плодових дерев і чагарників, однорічників, багаторічників, цибулинних і бульбоцибульних квітів. Робота з грунтом. Закладка компосту. Щеплення і заготівля живців. Пересадка і пікіровка рослин.

30 квітня – Повний місяць у Скорпіоні. Будь-які роботи краще відкласти на сприятливий день.

Сприятливі дні для посадки за місячним посівного календаря в квітні:

Огірки – 17, 21, 22, 27, 29

Зелень і салат – 17, 21, 22, 27, 29

Томати – 18, 21, 22, 27, 29

Перець солодкий – 18, 22, 27, 28, 29

Баклажани – 18, 21, 27, 28, 29

Кабачки, патисони, гарбуз – 17, 21, 27, 29

Картопля, топінамбур – 2, 3, 7, 8, 12, 13

Редис, редька, дайкон – 2, 3, 4, 7, 8, 12, 13

Марковь, буряк – 3, 4, 5, 8, 13

Баштанні культури – 18, 21, 27, 28, 29

Квасоля, горох, боби – 18, 21, 27, 28

Капуста білокачанна і кольорова – 17, 18, 22, 27, 29

Червонокачанна капуста – 18, 21, 27, 29

Цибуля – ріпка – 2, 3, 6, 7, 12, 13

Цибуля – батун – 17, 21, 22, 28, 29

Петрушка коренева – 2, 3, 6, 7, 12, 13

Однорічні квіти – 18, 22, 27, 29

Багаторічні з насіння – 21, 27, 28, 29

Цибулинні і бульбоцибульні – 13, 21, 22, 27, 29

Плодові дерева – 18, 21, 22, 27, 29

Плодові чагарники – 17, 21, 22, 27, 28, 29.

Rating: 3.0/5. From 2 votes.
Please wait...

Всі права захищені. Copyright StarHouse © 2016.

ВВЕРХ
Яндекс.Метрика