Домашнє господарство // все про сад та город

Кукурудза на зерно. Посадка та догляд.

| 2 коментарі

Всі знають що таке кукурудза і яка вона на смак . Для дітвори качан кукурудзи – особливі ласощі.кукурузное поле
Батьківщина кукурудзи – Америка, де її обробляли ще древні майя і ацтеки. У промислових масштабах у нас вона вирощується в на корм худобі, на переробку на крупу або олію, та й на городах і дачах зустрічається повсюдно. В основному саджають на корм худобі та птиці але й частину все таки для споживання самими.

Ґрунт

Не можна вирощувати кукурудзу на важких ґрунтах, на яких утворюється кірка. Сприятлива для кукурудзи – пухка, родюча легко – або середньо суглинна, повітрепроникна, вологоємна земля. Кукурудза не виносить надлишку вологи. Ділянка під кукурудзу повинна добре прогріватися сонцем бути освітленою сонцем.

Посів

Перед посівом в ґрунт насіння кукурудзи необхідно прогріти на сонці протягом 4 – 5 днів, після замочити в теплій воді, це прискорить появу сходів. Кукурудза добре проростає при температурі вище + 8С. Сходи можуть переносити невеликі заморозки. Через 7 днів після посіву у сходів з’являється нове листя. Терміни посіву у відкритий ґрунт визначають за температурою ґрпосев сеялкойунту зазвичай це кінець квітня – початок травня. Високорослі сорти висаджують в міжряддя не менше 65 – 70 см., Відстань в ряду – 35 см. В одне гніздо висівають по 3 – 4 зерна.

До речі, якщо ви плануєте  багато саджати кукурудзи, раджу вам спробувати посіяти кукурудзу за допомогою ручної сівалки. Виходить дуже швидко і набагато легше.

Догляд за кукурудзою 

У перший час після посадки в ґрунт, кукурудза росте повільно, тому міжряддя необхідно постійно прополювати та рихлити. В якості добрив кукурудза полюбляє органічні (перегній, компост), мінеральні – калій. Компост вноситься в розрахунку 5 кг. на 1м2. Мінеральними добривами ґрунт підгодовують навесні, перед посадкою кукурудзи.семена кукурузі

У разі, якщо кукурудза перестала рости, необхідно підгодувати її мінеральними добривами: перший раз в середині червня, другий раз – в першій декаді липня. Основну масу поживних речовин кукурудза використовує в другій половині літа. За час зростання кукурудзи, необхідно провести 2 – 3 розпушування. Чим вище рослини, тим на меншу глибину обробляється ґрунт. При розпушуванні не допускайте пошкодження коренів. Якщо стоїть волога погода, у кукурудзи можуть утворитися бічні пагони, їх необхідно видаляти. . Найбільше вологи кукурудза споживає незадовго до того, як почне викидати волоті.

Боротьба з шкідниками кукурудзи

Кукурудза дуже приваблива для дротянки. Дротянка – личинки жука-щелкуна, з’являється в кінці травня – початку червня. Ці шкідники дуже ненажерливі, здатні повністю знищити молоді рослини. Щоб уникнути атаки дротянки, при весняному перекопуванні потрібно уважно вибрати і знищувати всі личинки. Слід вжити ряд заходів профілактичного характеру. В цьому випадку питання про те, як боротися з дротянкою, можливо, не виникне зовсім.дротянка

По-перше, потрібно чергувати культури. Личинки дротянки звикають до одноманітної їжі. Коли вона змінюється, вони просто вмирають з голоду. Крім того, дротянка взагалі не їсть боби. Тому картоплю, моркву чи буряк слід садити після квасолі або гороху.

Дротянки дуже люблять вологий кислий ґрунт. Тому ділянку слід посипати вапном або золою. Роблять це раз на три роки. Все бадилля з ділянки під картоплю та з грядок слід щорічно прибирати і спалювати. Не можна садити рослини дуже близько одну від одної. Також слід обов’язково прополювати ділянку. Особливо дротянка любить пирій тому його треба обов’язково видалити.

Збирання врожаю кукурудзи

Збирання кукурудзи проводиться в терміни, які залежать від сорту культури. На одній рослині кукурудзи в основному утворюється 2 – 4 качана (залежить від сорту і умов вирощування). Початки легко виламуються. Виламують качани в стадії молочно – воскової стиглості. Визначити період молочно – воскової стиглості легко: якщо натиснути нігтем на зерно, з нього бризне молочний сік – урожай готовий. Молочний період у кукурудзи триває не довго, тому строки збору качаном найкраще продовжити. Для цього висівають кукурудзу в кілька термінів.сухая кукуруза

Для використання кукурудзи, як корм для тварин її починають збирати коли бадилля майже повністю висохне а качани почнуть опускатися верхівками донизу.

No votes yet.
Please wait...

2 Comments

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->