Домашнє господарство // все про сад та город
кукурудза 3

Вирощування цукрової кукурудзи.

| 0 comments

Солодка кукурудза це справжній делікатес для дітей і дорослих. Та й харчові властивості цієї культури заслуговують найвищих оцінок. В одному качані кукурудзи міститься стільки ж цукру, скільки в одному кавуні, дині або ананасі. Солодка кукурудза має антистресову властивість.

У зернах солодкої кукурудзи міститься велика кількість вітамінів групи B, особливо багато вітаміну В1, позитивно впливає на роботу нервової системи. Також в солодкої кукурудзи містяться вуглеводи, що забезпечують організм енергією, не викликаючи жирових відкладень. 

Часто під виглядом і за ціною солодкої кукурудзи на ринках часто доводиться стикатися з появою звичайної кукурудзи.

Як відрізнити початок солодкої кукурудзи від звичайної?

Оболонка зерен на солодкій кукурудзі набагато тонша і вона ніжніша на смак.

Вид качанів більш вирівняний, ніж у звичайної кукурудзи.

Ниткоподібні маточки на качані солодкої кукурудзи світлі, а на польовій мають коричневий колір.

Кількість рядів зерен на солодкій кукурудзі значно більше, ніж у звичайної кукурудзи.

Процес варіння солодкої кукурудзи повинен займати до 20  хвилин, тоді як польової кукурудзи – до 1,5 годин.

Колір качана солодкої кукурудзи яскраво жовтий, сонячний, тоді як у польової кукурудзи колір більш блідий.

Температурний режим при вирощуванні кукурудзи

З точки зору генетики солодка кукурудза є родичем звичайної кормової кукурудзи, однак, при її вирощуванні рекомендується застосовувати інші технології овочівництва, оскільки солодка кукурудза має певні  характеристики, які значно відрізняються від характеристик кормової кукурудзи.

Солодку кукурудзу можна вирощувати при різних погодних умовах, однак вона вимагає теплої погоди протягом усього сезону вирощування.кукурудза2

Сіяти солодку кукурудзу необхідно після того, як ґрунт стане теплим, і коли мине загроза заморозків (у південних умовах це період з кінця квітня для гібридів звичайної солодощі і з середини травня для суперсолодких гібридів).

Посів гібридів звичайної солодкої кукурудзи починають, коли температура грунту досягає + 10 ° С. Оптимальна температура грунту для посіву гібридів з високим вмістом природних цукрів (Світстар, Шайнрок) – 12-15 ° С. У цих умовах сходи з’являться швидко, і знизиться ймовірність їх поразки грибними захворюваннями.

Дозрівання солодкої кукурудзи можна прискорити при використанні технології вирощування розсадою, тобто використовуючи касети для розсади, а також мульчування поліетиленовою плівкою або агроволокном.

Посів солодкої кукурудзи

Солодку кукурудзу можна сіяти після будь-яких зернових культур за умови відповідної підготовки грунту. Кукурудзу можна вирощувати на одному і тому ж місці в протягом декількох років поспіль, однак при цьому зростає ризик ураження рослин хворобами та комахами-шкідниками. Солодка кукурудза добре себе почуває після зеленого горошку,картоплі.

Звичайна ширина міжрядь при посіві солодкої кукурудзи – 75 см. Рекомендована глибина посіву кукурудзи – 4-5 см для гібридів звичайної солодкості і 2-3 см для суперсолодких гібридів. Слід уникати надто глибокого посіву, однак при поганій обробці грунту занадто глибокий посів може бути менш небезпечний, ніж занадто мілкий.розсада

Необхідна ізоляція посівів кормової кукурудзи від посівів солодкої кукурудзи всіх сортів, а також суперсолодких гібридів від гібридів звичайної солодкості, так як в результаті перехресного запилення в зернах підвищується вміст крохмалю, знижуються їх смакові якості, і втрачається однаковість їх кольору.

Надійну ізоляцію можна забезпечити двома основними способами: це посів культур на значній відстані один від одного і посів кукурудзи з урахуванням часу цвітіння рослин. Для того, щоб уникнути перехресного запилення, необхідно, щоб відстань між посівами становило не менше 400 м (що дуже проблематично на невеликих ділянка)

Інший спосіб – сіяти кукурудзу так щоб різниця в часі цвітіння була в два тижні або більше.

Добрива для кукурудзи.

Дозування при використанні мінеральних добрив залежить від типу ґрунту. Для отримання надійного врожаю солодкої кукурудзи в середньому потрібно внесення 1 кг азотних добрив (N), 0,45 кг фосфорних добрив (P2O5) і 1,2 кг калійних добрив (К2O) на сотку.

Внесення азотних добрив для кукурудзи необхідно виконувати в кілька проходів (по 1/3 загальної дози за один прохід по полю) під час періоду вегетації.

Полив кукурудзи.

Солодка кукурудза – це овочева культура, яка вимагає багато води (понад 350 мм) і вимагає постійної подачі води протягом усього сезону зростання. У південних посушливих районах солодка кукурудза не може вирощуватися без зрошення.

Полив для кукурудзи може знадобитися від посіву до збирання, в залежності від місцевих умов. Нестача води викликає кілька видів пошкоджень, від поганого проростання насіння до поганого запилення. Особливо негативно на врожаї позначається нестача вологи в критичний період розвитку солодкої кукурудзи, в період цвітіння і наливу, тому в цей період рекомендується провести хоча б один полив.

Захист кукурудзи від бур’янів

Якщо на вашій ділянці дуже поширені бур’яни наприклад пирій чи амброзія, доцільно буде використати гербіциди. Цукрова кукурудза більш чутлива до застосування гербіцидів, ніж звичайна. При неправильному виборі гербіцидів або термінів застосування дуже висока ймовірність гербицидного опіку. Обробка посівів солодкої кукурудзи гербіцидами до появи сходів – це найбільш безпечний і кращий спосіб боротьби з бур’янами. Він дозволяє знищити більшість бур’янів.

Обробка посівів солодкої кукурудзи гербіцидами після появи сходів також ефективна, проте більшість гербіцидів можна використовувати тільки на ранній стадії розвитку рослин – від двох до п’яти листя, в залежності від характеристик хімічної речовини.

Якщо площа посіву не велика – то боротися з бур’янами краще механічним способом. Дуже непогано спрощує працю ручний культиватор. До речі про ручний культиватор-підрізник ви можете дізнатися з цієї статті.

Також посіви кукурудзи добре почувають себе під агроволокном, але цей спосіб дуже затратний, і доцільний тільки якщо ви займаєтесь вирощуванням кукурудзи на продаж.

Захист кукурудзи від хвороб та шкідників

Цукрова кукурудза може вражатися різними хворобами наприклад, іржа, головешка, гельмінтоспоріоз. Уникнути втрат допоможе вибір для посіву стійких до хвороб гібридів і дотримання агротехніки. Вибирайте насіння кукурудзи в тому числі і насіння цукрової кукурудзи які відпочатку оброблені на заводі фунгіцидами

Ризик вірусної інфекції можна знизити, захищаючи посіви від попелиці і контролюючи засмічення полів курячим просом.

Основні шкідники кукурудзи: Дротянка, Кукурузний жук, Тля, Совка.

Для захисту від ґрунтових шкідників (дротянки, діабротика) в європейських країнах використовують препарат Форс.

Також досить ефективне проведення міжрядної культивації 2-3 рази під час періоду вегетації. Кукурудзяний метелик (Ostrinia) і бавовняна совка (Helicoverpa) – це два основних види комах, що завдають шкоди солодкій кукурудзі під час цвітіння і дозрівання початків.

Контролювати чисельність шкідників можна за допомогою феромонних пасток. Але найкращий захист рослин досягається при застосуванні інсектицидів. Рекомендується проводити обприскування пестицидами через кожні 7-10 днів після появи шкідників. Починати захист від бавовняної совки слід при викиданні чоловічого суцвіття.

Збір врожаю цукрової кукурудзи

Збір врожаю солодкої кукурудзи необхідно проводити на стадії молочної стиглості. На цій стадії розвитку шовковисті ниткоподібні маточки качанів кукурудзи – сухі. Час проведення збирання врожаю можна передбачити, спостерігаючи за цими «шовковими рильцями». Через 20-22 дня після того, як половина рослин викидає «шовкові рильця», качани готові до прибирання.

Початки знаходяться в найкращому для збору врожаю стані протягом 2-3 днів. Саме в цей період урожай має найвищу якість. Тому посадку цукрової кукурудзи бажано проводити поетапно.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->