Домашнє господарство // все про сад та город

Ранні огірки в траншеї.

| 0 comments

Траншея для огірків – це, так би мовити тепла грядка, куди закладають необхідну кількість перегною, гною та інших органічних добрив, які при гнитті будуть виділяти достатню кількість тепла.
Переваги теплої грядки для огірків дуже великі. При правильному виготовленні вона буде працювати 5-7 років. Тепла грядка вже наповнена різними органічними добривами, тому немає необхідності підгодовувати грунт щороку.
Робити теплу грядку для огірків починають ще восени але якщо весна рання то можливо й весною. Робиться вона дуже просто. Спочатку вибирають місце під грядку і розмічають його за допомогою кілочів. Тут слід зазначити, що грядку потрібно розташовувати зі сходу на захід. Тільки в такому випадку на неї буде попадати більша кількість світла, що так необхідно для огірків.
Найбільш вдалими розмірами грядки вважається 1-1,2 метра в ширину і 2,5-3 метра в довжину.
Після цього викопують траншею глибиною 60-70 сантиметрів (це приблизно 2 штика лопати).На спід траншеї, закладають матеріал, що довго гниє. Для цього дуже добре підійдуть дерев’яні чурки або гілля дерев.  Після гіляк закладають тирсу або деревну стружку шаром 5-10 сантиметрів (можна замінити соломою). Потім великим шаром в 40 сантиметрів насипають гній. Найкраще використовувати коров’ячий або кінський. Якщо гною немає, то підійде і звичайний компост. Зверху насипають невеликий шар торішнього листя.
Далі грядку слід обгородити дерев’яним коробом. Таким чином, грунт в теплій грядці трохи підніметься, що сприятиме додатковому теплу. Потім в дерев’яний короб насипають городній грунт, перемішаний з компостом в пропорції 1 до 1. Тепла грядка для огірків готова.
Тепла грядка для огірків буде працювати протягом 5-7 років, а в деяких випадках і до 10 років. Всі закладені шари, забезпечуватимуть велику кількість тепла при гнитті, так як вони виділяють метан. Отримане середовище буде сприяти розвитку ґрунтових бактерій і мікроорганізмів, а також розмноженню дощових черв’яків, що призведе до збільшення родючості грунту і отримання бажаних врожаїв огірків.
Догляд за теплої грядкою вельми простий. Через 2-3 роки старе листя в верхньому шарі повністю перегніют. У зв’язку з цим навесні або восени бажано поповнити запаси листя в верхньому шарі грунту.
Тепла грядка дуже продуктивна і використовувати її можна і потрібно не тільки для вирощування огірків. Навіть на початку березня при ранній весні в неї можна посіяти холодностійкі культури – салат, редиску, можна вирощувати розсаду капусти і айстр. Всі ці рослини виростуть до посадки огірків.
Насінням огірки садять в грядку в квітні, так само можна висадити і розсаду огірків.
Для посадки рослин в ранні терміни обов’язково необхідно використовувати плівку і спеціальний покривний матеріал.

 

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Відкрийте більше з Домашнє господарство

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання

// //-->